Bozdağ: Suriye artık hesap yapılacak konu olmaktan çıkmıştır

Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sona erdi. Kurul sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu.

09 Nisan 2018 Pazartesi, 20:53
Abone Ol google-news

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanan Bakanlar Kurulu, saat 20.40'ta sona erdi. Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu. Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Zeytin Dalı Harekatı'nda 4 bin terörist etkisiz hale getirildi. Afrin bölgesi tamamen kontrol altına alındı.

Doğu Guta açıklaması

Sadece kimyasal silah olduğunda değil uluslararası toplum tepki göstermelidir.  Bugüne kadar Suriye'de rejimin katlettiği insanların sorumluluğu ilk olarak rejimin sorumluluğuna aittir, katliamı durdurma gücü olan ama kullanmayanların da sorumluluğundadır. Bu konuda söz söylememin ötesinde işler yapmak gerekiyor. Orada daha büyük cinayetler yaşanmaktadır. Türkiye tutumunu en net şekilde ortaya koymaktadır. Birisi başka söylüyor diğeri başka. Suriye yönetimi önceden de kimyasal silah kullandı, soruşturuldu ama adım atılmadı. Dünya kamuoyu doğru bilgiler ile aydınlatılmalıdır.

Kimyasal silah kullanıldığı çok net bir şekilde görünüyor. Suriye artık hesap yapılacak konu olmaktan çıkmıştır.

Suriye, ABD ve Rusya'nın güç savaşına kurban edilmemelidir. Burada çıkarlarüstü bir değerlendirme yapmakta fayda vardır. Türkiye'nin Afrin'de bulunması işgal etmesi anlamına gelmemektedir. Bölgenin güvenliğini sağlamak için oraya gittik. Afrin bölgesini Afrinlilere teslim edeceğiz. Bizim amacımız Suriye2yi bölmek değil." dedi.

Hayvanları Koruma Kanunu

Hayvanları Koruma Kanunu ve konularla ilgili önemli düzenlemeler yer almaktadır. Sahipli veya sahipsiz hayvanları öldürmek, işkence veya eziyet etmek bugüne kadar idari para cezasını gerektiriyordu. Bu düzenlemenin yasalaşmasından sonra suç olarak tanımlanacak ve hapis cezası uygulamasına geçilecektir” açıklamasını yaptı.