Bursa'da olaylar çıktı... Yaralılar var

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final Maçı'nda evinde Galatasaray'a farklı yenilerek turnuvaya veda eden Bursaspor'da taraftarlar ile polisler arasında olaylar yaşandı.

16 Nisan 2014 Çarşamba, 22:50
Abone Ol google-news

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final Maçı'nda evinde Galatasaray'a farklı yenilerek turnuvaya veda eden Bursapsor takımında maçtan sonra olaylar çıktı. Başkan Erkan Körüksan maç sonu hakeme kararlarından dolayı tepki gösterirken, yönetimi istifaya davet eden ve taşkınlık yapan bir grup taraftar ile polisin biber gazı kullanması sonucunda olaylar çıktı.

Bursaspor, İstanbul'da 2-2 beraberre kaldığı Galatasaray karşısında bulduğu iki golle yakaladığı büyük avantajı koruyamadı ve sahadan 5-2 mağlup ayrıldı. Stresli geçen ve sahada zaman zaman futbolcular arasında arbedenin yaşandığı karşılaşma sonucu statda olaylar çıktı. Stadın çevresinde toplanan bazı taraftar grupları yönetimi istifaya çağırıp, polise taş ve şişe fırlattı. Bunun üzerine polis kalabalığa piper gazı ile müdahale etti. Taşkınlık yapan taraftarlardan bazıları gözaltına alınırken, çıkan olaylarda yaralananlar oldu. Stat çevresinde önlem alan polis özellikle fanatik taraftarları şeref trübünü çevresinden uzaklaştırdı.

BAŞKANDAN HAKEME TEPKİ

Bu arada soyunma odalarının bulunduğu koridorda Bursaspor Başkanı Erkan Körüksan ve Yardımcısı Rıdvan Şen, maçın hakemi İlker Meral'e tepki gösterdi. Gerginlik büyümeden önlendi.

KÖRÜSTAN'DAN AÇIKLAMALAR

Süper Lig ekiplerinden Bursaspor'un başkanı Erkan Körüstan, Galatasaray karşılaşmasının ardından maçın hakemine tepkiliydi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'a 5-2 yenilen Bursaspor, final biletini sarı kırmızılı ekibe kaptırdı. Karşılaşma sonunda taraftarlar Bursaspor yönetimini istifaya davet etti.

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan'ın da, karşılaşmanın ardından koridorda maçın hakemi İlker Meral'e, "Siz hakkımızı yiyorsunuz, bu kadar küfrü ben yiyorum" diyerek tepki gösterdiği öğrenildi.