Cezaevinde kolunu kopardılar, işten attılar, gözaltına aldılar yetmedi, annesini de yerlerde sürüklediler

Yüksel Caddesi’nde İnsanlık Anıtı önünde açlık grevi yapan Nuriye Gülmen, Veli Saçılık, Semih Özakça ve Esra Özakça’nın eylemine polis müdahale etti, 10 kişi gözaltına alındı. Polis müdahalesinde Veli Saçılık'ın annesini de yerlerde sürüklediler.

17 Mart 2017 Cuma, 15:16
Abone Ol google-news
<video:701112>

KHK’ler ile ihraç edildikleri için Yüksel Caddesi’nde İnsanlık Anıtı önünde açlık grevi yapan Nuriye Gülmen, Veli Saçılık, Semih Özakça ve Esra Özakça’ya polis bugün bir kez daha müdahale etti.

İşe geri dönme talebiyle bir süredir sürdürdükleri eylemi geçtiğimiz günlerde açlık grevine çeviren Gülmen ve Semih Özakça geçtiğimiz günlerde Meclis’te katıldıkları basın toplantısında sonrasında da gözaltına alınmışlardı.

Açlık grevinin 9. gününde yapılan basın açıklamasına yine polis saldırdı. 10 kişi yerlerde sürükleyerek gözaltında alındı. Bir kolunu Burdur Cezaevi’nde tutuklu ve hükümlülere yönelik operasyonda kaybeden Veli Saçılık’ın üstündeki kıyafetler polis müdahalesi nedeniyle üzerinde çıkarken, Saçılık’ın annesi de polisten şiddet gördü. Anne Saçılık, oğlunun yerlerde sürüklenerek gözaltına alınması nedeniyle polislere tepki gösterdi. Bir süre yerde polislerin önünde oturan kadın, güçlükle sakinleştirildi.