CHP parti meclisi yarın toplanıyor

CHP Parti Meclisi, 14. Olağanüstü Tüzük ve Program Kurultayı'nın ardından ilk toplantısını yarın gerçekleştirecek. Topantıya CHP Genel Başkanı Deniz Baykal başkanlık edecek. Baykal'ın, PM toplantısı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

24 Aralık 2008 Çarşamba, 08:57

CHP Parti Meclisi yarın (25 Aralık 2008) Saat 11.00'da toplanacak. CHP Genel Merkezi İsmail Cem Parti Meclisi Salonu'nda yapılacak toplantıya CHP Lideri Baykal başkanlık edecek.

Baykal'ın, toplantı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunması bekleniyor. PM toplantısında, Siyasi Partiler Kanunu'nun 37. ve Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlık ve İhtiyar Heyetleri Seçimi hakkında Kanunun 10. ve CHP Tüzüğünün 61. maddesi uyarınca, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için CHP'nin "Hangi Seçim Çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacağı" konusunda karar alınacak. PM gündeminde yer alan diğer konuların yanısıra, güncel gelişmelerle, CHP'nin seçim sürecine ilişkin çalışmalarını da değerlendirecek.