CHP'li belediye evlenecek çiftlere gelinlik ve damatlık hediye veriyor

Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, onların en mutlu günlerine mutluluk katmak için, talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.

10 Aralık 2018 Pazartesi, 15:48
Abone Ol google-news

Zorlaşan ekonomik koşullar, evlilik hazırlığı yapan çiftleri ve ailelerini epey zorluyor. “Çorbada bizim de tuzumuz bulunsun” diyen CHP'li Odunpazarı Belediyesi, birbirinden güzel gelinlik ve damatlıklarla yeni evlenecek çiftlere destek veriyor. Tek şart ise nikâh işlemlerinin başlatılmış olması. Gelinlik ve damatlık talep eden vatandaşların, Odunpazarı Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (OMEK) ya da Halk Merkezlerine başvuruda bulunması gerekiyor.

Düğün hazırlıklarının yorucu ve pahalı olduğunu ifade eden yetkililer, zorlaşan ekonomik koşulların çiftleri iyice çıkmaza soktuğunu belirtti. Odunpazarı Belediyesinin düğün hazırlığı yapan çiftlere destek olmak için böyle bir uygulama başlattığını dile getiren yetkililer, talepte bulunan vatandaşların nikâh işlemlerini başlatmış olması gerektiğini kaydetti. Yetkililer, detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların OMEK ve Halk Merkezlerinden bilgi alabileceğini söyledi.