CHP'nin İstanbul adayları kesinleşti

CHP ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından gözler hafta sonu gerçekleştirilecek olan İstanbul il başkanlığı seçimlerine çevirildi. CHP kulislerinde 39 ilçe başkanının yarısından fazlasının Cemal Canpolat’tan yana tavır aldığı, 14 ilçe başkanının ise Canan Kaftancıoğlu ya da Gökhan Zeybek’in aday olması halinde ikisini destekleyeceklerini söylediği ileri sürüldü.

09 Ocak 2018 Salı, 23:08
Abone Ol google-news

CHP’de İstanbul İl Başkanlığı seçimleri 13 Ocak’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün ilçe başkanlarını Ankara’da toplayarak demokratik bir seçim olmasını istedi. CHP kulislerinde 39 ilçe başkanının yarısından fazlasının Cemal Canpolat’tan yana tavır aldığı, 14 ilçe başkanının ise Canan Kaftancıoğlu ya da Gökhan Zeybek’in aday olması halinde ikisini destekleyeceklerini söylediği ileri sürüldü. Genel merkezdeki görüşmenin ardından Cemal Canpolat dün kendisini destekleyen ilçe başkanları ile Taksim Hill Otel’de bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Geçen seçimde Canpolat’a destek veren ilçelerin tamamının yeniden destek vereceği belirtildi. Canpolat bugün saat 12.00’de Şişhane’deki il başkanlığında adaylığını açıklayacak.

Sürpiz görüşme

Kaftancıoğlu da adaylığını bugün açıklayacak. Adaylık öncesi kulislerde sürpiz bir gelişme yaşanarak Kaftancıoğlu ve Zeybek arasında pazartesi akşamı bir görüşme gerçekleştirildi. İkili arasında gece geç saatlere kadar süren görüşmenin ardından Zeybek, sosyal medya hesabından Canan Kaftancıoğlu ile fotoğrafını paylaşarak “Yan Yana Omuz Omuza Mücadeleye devam ediyor. CHP İstanbul İl Başkan adayımız Dr. Canan Kaftancıoğlu’na başarılar diliyorum. Hep birlikte daima, ileriye...” diye yazdı. Kulislerde aday olmayı düşünen Zeybek’in Kaftancıoğlu adına seçimlerden çekildiği ileri sürüldü. Diğer yandan Canan Kaftancıoğlu’nun dün de adaylık için ismi geçen Ali Kemal Kumkumoğlu ile bir mekânda adaylık için görüştüğü belirtildi. Kaftancıoğlu’nun Kumkumoğlu’dan adaylıktan çekilmesini ve kendisi ile birlikte haraket etmesini istediği ileri sürüldü. Kaftancıoğlu cephesinde seçimlerin 400’e 180 oy ile kendilerine yakın olduğu konuşuluyor. Kumkumoğlu’nun aday olup olmayacağı kurmayları ile yapacağı görüşmenin ardından netleşecek.