Çiçek'ten olaylara ilişkin açıklama

Çiçek, Taksim Gezi Parkı'nda, polis müdahelesi sırasında, biber gazından etkilenen milletvekilleri konusunda açıklamalarda bulundu.

31 Mayıs 2013 Cuma, 16:07
Abone Ol google-news

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylardan etkilenen milletvekilleri konusunda, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile konuştuğunu belirterek, "O da sayın milletvekilleriyle ilgili hassasiyet içerisinde. Talimatlarını da ona göre veriyor. Dolayısıyla ben üzerime düşeni yapmaya çalıştım, çalışıyorum" dedi.


İçişleri Bakanı Güler ile konuştuğunu ifade eden Çiçek, Güler'in gerekli hassasiyeti gösterdiğini söyledi. Çiçek, "Bundan sonra daha da hassas olacağını ifade etti. O da sayın milletvekilleriyle ilgili hassasiyet içerisinde. Talimatlarını da ona göre veriyor. Bana verdiği bilgi de o yönde. Ben konuşurken de başka bir telefonla bu konuyu konuşuyordu. Dolayısıyla ben üzerime düşeni yapmaya çalıştım, çalışıyorum" dedi.


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, milletvekillerine gaz maskesi dağıtılması yönündeki başvurusunun hatırlatılması üzerine de Çiçek, "Henüz bana intikal etmiş bir şey yok" dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, Taksim'deki polisin müdahalesi sırasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun gazdan etkilenmesi üzerine kendisini aradığını ve geçmiş olsun dileğini ilettiğini söyledi.

Çiçek, "Biz isteriz ki bu olaylar yaşanmasın. Bu sıkıntılar, olmasın. Temennimiz odur. Ama maalesef bu olaylar da arka arkaya gelişiyor" diye konuştu.