‘Cumhuriyet’e sahip çıkacağız’

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek ve Avukat Hareketi İstanbul Barosu Başkan adayı avukat Başar Yaltı gazetemizi ziyaret etti.

20 Eylül 2018 Perşembe, 21:44
Abone Ol google-news

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek ve Avukat Hareketi İstanbul Barosu Başkan adayı avukat  Başar Yaltı, gazetemiz imtiyaz sahibi ve Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’u ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

İki önemli görev

Avukat Başar Yaltı gazetenin Cumhuriyet devrimi ile özdeşleşmiş bir gazete olduğunu belirterek “Cumhuriyet’in iki önemli yönü var. Birinci Türkiye’nin demokratikleşmesi, hukuk devleti, insan hakları mücadalesi ve ifade özgürlüğünün temsilcisi olması. İkinci görevi ise kültürel yönden toplumun gelişmesi, temsilcisi olması bakımından önemli görev üstlenmesi. Sizin geldiğiniz yeni dönemde AKP döneminde yıpratılan laikliğin önemini vurgulayacak yayın yapacağına inanıyoruz. Bizlerde Cumhuriyet devrimlerine inanan avukatlar olarak gazetemize sahip çıkacağız” diye konuştu.  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener gazetemizin Ankara Bürosu’nu ziyaret ederek başarı dileklerini sundu.

'Vakıf senedine uyulacak'

Zeybek, “Cumhuriyet sevdalıları ekonomik sıkıntının yüksek olduğu bu dönemde gazetesine sahip çıkmalı, gazete yaşamalı” dedi. Alev Coşkun da vakıf senedine uygun yayın çizgisinin süreceğini söyledi.  Zeybek daha sonra Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya ve Cumhuriyet Vakfı Genel Saymanı İrfan Hüseyin Yıldız’ı da ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.