Demirtaş'tan gençlere özel uyarı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, '8 Haziran'da bu ülkede hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

19 Nisan 2015 Pazar, 19:30
Abone Ol google-news

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Esenyurt'ta düzenlenen "Halk Buluşması" etkinliğinde partililere seslendi. Demirtaş konuşmasında hükümeti eleştirdi.

"8 HAZİRAN'DA BU ÜLKEDE HEP BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"8 Haziran'da bu ülkede hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz" diyen Demirtaş, Türkiye'nin neresine giderseniz gidin bir acıyla karşılaşırsınız. Türkiye'de bir şehit cenazesinin olmadığı köy kalmadı neredeyse. Kürt'ü ile Türk'ü ile. Biz bunlara 'Ortak acımızdır' demediğimiz müddetçe, hepsini aynı derecede bağrımıza basmadığımız müddetçe, barışı ve kardeşliği de sağlayamayız. Onlar açısından çözüm süreci nedir biliyor musunuz? Matbaaya giderken yolda düşmüş iki sayfa kağıttan ibarettir. Bu kadar. Çözüm süreci onlar için budur. Ama bizim açımızdan yaşam gerekçemizdir. Bizim açımızdan bir seçim vaadi değil. Bizim yaşamımızın gerekçesidir barış. O kadar acılar çekildi ki. Analar o kadar ağladı ki bu topraklarda. Bunun artık nihai olarak bitmesini istiyoruz. Biz nihai olarak silahların gündemden çıkmasını istiyoruz. Demokratik siyasetle konuşmak istiyoruz. Siyaset öne çıksın istiyoruz." dedi.

"SAKIN OLA Kİ BU TUZAKLARA DÜŞMEYİN"

HDP binasına yapılan saldırı ile de konuşan Demirtaş “Birileri HDP'nin büyümesinden rahatsız oldu. Olacaklar. Parti binalarımıza tahrikler saldırılar yaptılar. Yapacaklar. Sakın ola ki bu tuzaklara düşmeyin. Onların amacı sizi tahrik etmek. Özellikle genç arkadaşlarım çok dikkatli olmalılar."

Mitingin ardından Demirtaş, partilileri ve vatandaşları selamlayarak alandan ayrıldı. Bazı vatandaşlar miting alanında kalarak halaylar çekti.