Diyarbakır'da 'millet kıraathanesi' açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyım olarak atanan Cumali Atilla, millet kıraathanesini ziyaret etti

27 Haziran 2018 Çarşamba, 18:59
Abone Ol google-news

Diyarbakır'da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın seçim vaatleri arasında bulunan 'millet kıraathanesi' açıldı.  Millet kıraathanesini ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım atanan Cumali Atilla, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Millet Kıraathanemiz, hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyım olarak atanan Cumali Atilla, merkez Yenişehir ilçesi Ofis semtinde daha önce Konukevi olarak kullanılan, sonra Bilgi Evi'ne dönüştürülen binanın alt katında açılan Millet Kıraathanesi'ni ziyaret etti. Yeni hizmete açılan Millet Kıraathanesi'nin kente yakışır bir şekilde oluşturulduğunu belirten Başkanvekili Atilla, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Millet Kıraathanemiz, hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı. Bu proje bilgili nesillerin oluşmasına katkı sunacak, kitap okuma oranı artacak. Halkımız kitap okurken bilgi alışverişinde bulunabilecek. Şehrimize değer katacak bir çalışma oldu" diye konuştu.

Şehrin farklı noktalarında da açılacak

İlk Millet Kıraathanesi'ni Ofis semtinde oluşturduklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanvekili Cumali Atilla, ileriki dönemlerde Millet Kıraathaneleri'ni kentin farklı noktalarında açarak yaygınlaştıracaklarını söyledi. Atilla, "İçeriğinde dinlenme alanları ile kitap okuma bölümleri yer alan söz konusu mekanda ayrıca ücretsiz çeşitli ikramlar yapılıyor. Vatandaşlarla bir araya geldik. Vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledik" dedi.