Diyarbakır'ın 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Lice, Silvan ve Kulp ilçelerinin10 köyünde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

24 Şubat 2017 Cuma, 18:03
Abone Ol google-news

Diyarbakır'ın Lice, Silvan ve Kulp ilçelerinin 10 köyünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Lice, Silvan ve Kulp ilçelerinin 10 köyünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

Valilikten yapılan açıklamada bu ilçelerin sınırları içinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi. Valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Silvan İlçesi'ne bağlı olan; Dolaplıdere Köyü, Dağcılar Köyü, Mutluca Köyü, Çaldere Köyü, Lice İlçesi'ne bağlı olan; Kıyıköy Köyü, Dallıca Köyü, Türeli Köyü, Kutlu Köyü, Kulp İlçesi'ne bağlı olan; Demirli Köyü, Taşköprü Köyü, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 24 Şubat 2017 günü saat 16.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."