Doğan Yayın Holding'den açıklama

Doğan Yayın Holding A.Ş. ihtiyati haciz işlemi tesis edilen doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıkları ile şirket arasında doğrudan ve dolaylı sermaye iştirak/ortaklık ilişkisi ve hizmet temini dışında herhangi bir ticari ilişki bulunmadığını bildirdi.

19 Ekim 2009 Pazartesi, 08:23
Abone Ol google-news

Doğan Yayın Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımladığı yazıda, ihtiyati haciz işlemi tesis edilen doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıkları Doğan TV Holding A.Ş., D Yapım Reklamcılık ve Dağıtım A.Ş., Doğan Prodüksiyon Hizmetleri A.Ş. ile şirketi arasında doğrudan ve dolaylı sermaye iştirak/ortaklık ilişkisi ve hizmet temini dışında herhangi bir ticari ilişki bulunmadığı ifade edildi.

Şirketin ihtiyati haciz işlemi tesis edilen doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıkların, şirketin ciro ve karı içerisindeki payına ilişkin bilgilere, kamuya en son açıklanan 31 Aralık 2008, 31 Mart 2009 ve 30 Haziran 2009 tarihli konsolide finansal tabloların ''bölümlere göre raporlama'' başlığını taşıyan dip notundan ulaşılmasının mümkün olduğu belirtildi.
Gönderilen yazıda şunlar kaydedildi:
''30 Haziran 2009 tarihli bağımsız denetimden geçen konsolide finansal tablolarımızda yer alan tutarlar içinde, söz konusu Şirketlerin konsolide finansal tablolara etkisi; kısa vadeli ticari alacaklarda 48 milyon 886 bin 367 lira, diğer kısa vadeli alacaklarda 5 bin lira, kısa vadeli ticari borçlarda 92 milyon 386 bin 545 lira diğer kısa vadeli borçlarda 13 milyon 469 bin 857 lira diğer uzun vadeli alacaklarda 49 bin 940 lira ve diğer uzun vadeli borçlarda ise 30 milyon 652 bin liradır. Söz konusu Şirketlerin uzun vadeli ticari alacak/borcu bulunmamaktadır. İhtiyati haciz işleminin, şirketimiz faaliyetleri ve finansal tabloları üzerinde, mevcut durum itibariyle ve bilgimiz dahilinde önemli bir etkisi bulunmamaktadır.''


RTÜK'e ilişkin açıklama

Doğan Yayın Holding A.Ş, bugün bazı yayın organlarında yer alan haberlerde, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) grubun bünyesinde faaliyet gösteren yayıncı kuruluşlarıyla ilgili bir karar aldığından bahsedildiğini ve mevcut durum itibariyle konuyla ilişkin olarak yayıncı kuruluşlarına ulaşan herhangi bir yasal tebligatın bulunmadığını bildirdi.

Doğan Yayın Holdingin Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayımladığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Bugün bazı basın yayın organlarında büyük harflerle RTÜK'ün grubumuz bünyesinde faaliyet gösteren yayıncı kuruluşlarımızla ilgili bir karar aldığından bahsedilmektedir. Mevcut durum itibariyle konuyla ilişkin olarak yayıncı kuruluşlarımıza ulaşan herhangi bir yasal tebligat bulunmamaktadır. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu takdirde kamuya açıklama yapılacaktır.''