Domuz gribi aşısı felç etti

Domuz gribi aşısıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Aşının yan etkileri olduğu ve insanları 'felç ettiği' iddiaları gerçek oldu.

12 Kasım 2009 Perşembe, 09:11
Abone Ol google-news

Ankara'da iki sağlık personeli felç oldu, iki sağlık çalışanı da aşı olduktan sonra kalp ve tansiyon sorunlarıyla karşılaştı.

Sözcü'nün haberine göre; Numune Hastanesi'nde yönetici olarak çalışan bir doktor,  Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın öncelik etmesinden sonra domuz gribi aşısı oldu. Bir süre sonra rahatsızlanan doktor felç oldu. Ankara'daki ikinci felç vakası Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandı. Hastanede hemşire olarak çalışan sağlık çalışanı geçen hafta domuz gribi aşısı olduktan sonra felç geçirdi.

 

Aşı oldu kalbi durdu

Hastanede temizlik işcisi olarak çalışan bir kişinin domuz gribinden ölmesi üzerine özel şirket çalışanlarına aşı zorunlu hale getirildi. Ankara'daki Gazi Devlet Hastanesi'nde çalışan iki işçi de zorunlu olarak aşı yaptırdı. Ancak aşıdan sonra işçilerden Ülke S.'nin kalbi durdu. İşçinin yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Diğer temizlik işçisi Özgür K. ise domuz gribi aşısı olduktan sonra tansiyon sorunu yaşamaya başladı.

 

İlgili haberler için tıklayınız;

DOMUZ GRİBİ DEVAMSIZLIKLARI

 

DSÖ DOMUZ GRİBİNE KARŞI UYARDI

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN AŞI GENELGESİ

 

SARIVELİLER'DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

 

DOMUZ GRİBİNDEN 9 KİŞİ YOĞUN BAKIMDA