Düğüne darbe

Darbe girişimi nedeniyle acele bir şekilde İzmir'deki birliğine çağrılan uzman çavuş damat, Çorum'daki düğününe görüntülü telefon aramasıyla katılabildi.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 10:09
Abone Ol google-news

Çorum'un Osmancık ilçesinde yaşayan Özlem Karaca (30) ile İzmir'in Bergama ilçesindeki Zeytindağı Karakolu'nda görev yapan Uzman Jandarma Çavuş Alper Akyar'ın (30) Çorum'da yapılan düğünü damat olmadan yapıldı.

Gelin Özlem Karaca salona damadın yüz maskesini takan yeğeni ile birlikte girdi. Osmancık Jandarma Komutanı Yüzbaşı İrfan Kıymaz da düğüne katılarak gelini tebrik etti. Çiftin, 26 Temmuz'da Manisa'nın Salihli ilçesinde bir düğün daha yapacağı öğrenildi.

'Manisa'daki düğüne katılacağım'

Düğün sırasında telefonla görüntülü arama yapan Akyar, "Düğünümüze katıldığınız için bizleri çok mutlu ettiniz. Osmancık'taki düğüne katılamadım ama inşallah 26 Temmuz'daki düğüne katılacağım" dedi. Görüşme sırasında bir kişinin "Vatan, millet sizlere emanet" sözleri üzerine Akyar, "Vatan sağolsun" diye konuştu.

Gelin Özlem Karaca ise, eşinin yanında olmadığı için buruk bir düğün yaptığını belirterek, "Düğün hazırlıklarımızı yaptık. Herşey sorunsuz giderken bütün hazırlıklarımız darbe girişimi nedeniyle altüst olmuş durumda. Şu anda eşim yanımda olamadığı için çok üzgünüm. Eşim görev yaparken ben de burada tek başıma düğün yapmaktayım. Aynı zamanda bugün eşimin doğum günü. Düğünümüz ve doğum günü bir arada olacaktı. İkisini de ben tek başıma kutluyorum. Duygu, üzüntü her ikisini bir arada yaşıyorum. Fazlasıyla üzüntülüyüm" dedi.

Özlem Karaca'nın ağabeyi Uzman Çavuş Muzaffer Karaca'nın 2007 yılında Mardin'de teröristlerle çıkan çatışmada şehit olduğu öğrenildi.