Dünya Engelliler Günü

Ekonomi Bakanı Çağlayan: "Hükümet olarak engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına pek çok düzenlemeyi, yasayı hayata geçirdik"

03 Aralık 2013 Salı, 10:37
Abone Ol google-news

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, hükümet olarak engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek, yaşamlarını kolaylaştırmak adına bir çok düzenlemeyi, yasayı hayata geçirdiklerini bildirdi.

Bakan Çağlayan, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bugünün, engelli vatandaşların sorunlarının gündeme getirilmesi, sorunlara çözüm üretilmesi, toplumsal duyarlılığın artırılması için fırsat olduğunu belirtti.

Engelleri aşmak için zihinlerdeki engellerin de aşılması gerektiğini vurgulayan Çağlayan, şöyle devam etti:

"Kafalardaki engeller aşıldığı zaman sorunun büyük bir bölümü zaten çözülmüş demektir. Bugün toplum hayatında, iş hayatında, sosyal hayatta, spor hayatında 'kafalardaki engelleri' ortadan kaldıran, başarıdan başarıya koşan engelli vatandaşlarımız var. Sosyal, siyasal, spor, çalışma hayatı ve diğer alanlarda çalışmalarıyla hayatlarını devam ettiren engelli kardeşlerimiz, hayata küsmeyerek, herkesin bundan ders almasını sağlıyor. Zira onlar engellere rağmen bize hayata küsmemeyi gösteriyor."

Çağlayan, sıkıntı ve zorluklara rağmen yaşama sevincini kaybetmemek gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Hükümet olarak engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına pek çok düzenlemeyi, yasayı hayata geçirdik. Sosyal projelerle, kuruluşlarla el ele vererek toplumsal duyarlılığı artırdık. Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal duyarlılığı artırmasına bir kez daha vesile olmasını diliyorum. Herkesin daha duyarlı şekilde engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmasını bekliyorum. 'Kafalardaki engellerin' aşılması dileğiyle engelli vatandaşlarımızın daha sorunsuz ve huzurlu bir hayata sahip olmalarını temenni ediyorum."