Dünyanın en kötü başkanını açıkladı

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ülkesinde düzenlenen bir miting esnasında yaptığı konuşmada, komşusu Peru'nun Devlet Başkanı Alan Garcia'yı ''dünyanın en kötü devlet başkanı'' olarak ilan etti. Morales, "Aslında en kötüsü George Bush'tu ama şimdi Alan Garcia'' ifadesini kullandı.

23 Haziran 2009 Salı, 07:25
Abone Ol google-news

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, komşusu Peru'nun Devlet Başkanı Alan Garcia'yı ''dünyanın en kötü devlet başkanı'' olmakla suçladı.

Morales, ülkesinin orta kesimlerindeki Cochabamba'daki bir miting sırasında, Peru'da yerliler ayaklandığı sırada polisle yerliler arasındaki şiddet olaylarından söz ederken ''soykırım'' ifadesini kullandığı için kendisinden özür bekleyen Garcia'yı suçladı.

Bolivyalı Başkan, ''özür dileyecek hiçbir şeyim yok, çünkü o dünyanın en kötü devlet başkanı. Aslında en kötüsü George Bush'tu ama şimdi Alan Garcia'' ifadesini kullandı.

Konuşmasında açıkça Peru ve Kolombiya'yı kınayan Morales, bu ülkelerin ABD ya da AB ile var olan ya da müzakere edilen serbest ticaret anlaşmalarının ''kültürlerin ve siyasetlerin ölümü'' olduğunu söyledi.