''Eğitim Her Engeli Aşar'' kampanyasının ikinci yılı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, hiç kimsenin, kendi seçimi ya da tercihi ile engelli doğmadığını belirterek, ''Her birimiz aslında birer engelli adayıyız. Bugün varız ama yarın ne olacağımızı hiçbirimiz bilmiyoruz. Herkesin bu duyarlılıkla empati yaparak, engellilerimizin sorunlarına sahip çıkmasını diliyorum'' dedi.

28 Nisan 2011 Perşembe, 13:31
Abone Ol google-news

Hayrünnisa Gül himayesindeki ''Eğitim Her Engeli Aşar'' kampanyasının ikinci yılı dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde tören düzenlendi. Törene, KKTC, Arnavutluk, Karadağ ve Gürcistan cumhurbaşkanlarının eşleri, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Beyazay Derneği Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, TÜBİTAK Başkanı Nükhet Yetiş, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi'nin yanı sıra çok sayıda vali katıldı. Davette ayrıca Metin Şentürk, Pınar Altuğ, Özlem Tekin, Seren Serengil, Sibel Turnagöl, Zara, Murat Evgin'in de aralarında bulunduğu sanatçılar ile bazı medya kuruluşlarının temsilcileri de hazır bulundu.

Hayrünnisa Gül, konuşmasında Eğitim Her Engeli Aşar Projesi'nin iki yıl önce engellileri eğitim imkanlarına kavuşturmak, böylece sosyal hayatta aktif ve üretken bireyler olarak yer almalarını sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini belirterek, ''Bugün burada yapılan çalışmaları değerlendirmek ve projemize yeni bir ivme kazandırmak üzere toplanmış bulunuyoruz'' dedi.