EKİP, Largo Desolato ile The Club'da

EKİP, yeni oyunu "Largo Desolato" ile çok boyutlu ve ürkütücü bir baskı mekanizmasının kıskacında ezilen bir aydının (!) kimlik bunalımını sahneye taşıyor.

15 Ekim 2011 Cumartesi, 10:22
Abone Ol google-news

EKİP, ünlü Çek yazar ve siyasetçi Václav Havel’in, ülkemizde ‘Buruk Ezgi’ olarak da bilinen Largo Desolato adlı oyunuyla her salı 21.00'da, The Club’da tiyatroseverleri bekliyor.

Yönetmenliğini Cem Uslu'nun üstlendiği “Largo Desolato”nun dramarturjisinde Ayça Seymen Şimşek, dekor, ışık ve kostümlerinde ise grubun ortak imzası bulunuyor. Oyuncuların başarılı performanslarıyla dikkat çeken oyunun müzikleri Necati Doğa Ebrişim'e ait. Oyun süresi 2 Perde / 100 dakika.


Oyun hakkında

Yoğun beklentilerin, derin bir belirsizliğin, yıpratıcı bir ilgisizliğin ve boğucu bir iletişimsizliğin yıkıcılığı karşısında çaresiz kalan anti-kahraman, Felsefe Doktoru Leopold Kopriva, kendi imzasıyla kaleme aldığı bir deneme yazısı yoluyla, faili meçhul olarak kalması arzu edilen bir davanın aydınlanmasını sağlamıştır. Şimdi bu yüzden, kim ya da ne oldukları tam olarak anlayaşılmayan ‘birileri’ tarafından, ne ya da nerede olduğunu bilinmeyen‘bir yer’e götürülmekle tehdit edilmektedir. Bunun gerçekleşmemesi için yapması istenen ise bu yazıyı kaleme alan kişinin kendisi olmadığını, aynı isme sahip ‘öteki’ yazarın kendisi ile bir alakasının bulunmadığını, o kişinin bir başka Dr. Leopold Kopriva olduğunu ifade etmesi; başka bir deyişle, söz konusu yazıyı yazdığını inkâr etmesidir. Gerçekte bir başka Dr. Leopold Kopriva bulunmadığından, yapılacak tüm aramalara rağmen böyle bir kişinin bulunması imkânsız olacağından, yazılan deneme hükmünü yitirecek, bu sayede de dava yeniden faili meçhul kalacaktır…


"Largo Desolato" - Ekim ayı programı

18 Ekim 2011, Salı

25 Ekim 2011, Salı                             

www.ekiptiyatrosu.com

www.thisistheclub.com