Ekşi Sözlük yazarı dehşet anlarını anlattı: Metrobüs kazasına iki şey sebep oldu

Ekşi Sözlük yazarı 'ekrak' bu sabah saatlerinde İstanbul'da meydana gelen metrobüs kazasını yazdı.

23 Eylül 2016 Cuma, 12:36
Abone Ol google-news

<video:604489>

İstanbul Acıbadem'de bu sabah saatlerinde bir metrobüs, yoldan çıkarak D-100 karayoluna girdi ve 3 araç ile 1 otobüse çarpıp altına aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, olayın bir yolcunun metrobüs şoförünü darp etmesi sonucu gerçekleştiğini açıkladı. Olayın tanıklarından Ekşi Sözlük yazarı "etrak" kaza anını anlatarak, kazaya iki şeyin neden olduğunu yazdı.İşte Ekşi Sözlük'teki o mesaj:

"kazayi yapan metrobusteydim. elim ayagim titredigi icin ancak yazacak kadar kendime geldim. korugun hemen onunde yola ters oturuyordum. acibadem duragina geldigimizde bizim metrobus durdugunda on yarisi durakta iken arkasi ise duraga girememisti. on kapida duran bir yolcu sofore "niye kapiyi acmiyorsun" dedi. sofor once cevap bile vermedi ama yolcu "acsana kapiyi" diye yuksek sesle soyleyince sofor "acmiyorum" dedi. "nasil acmazsin" deyince sofor "istedigim yerde acarim sana ne" dedi ve bunun uzerine yolcu soforun ustune yurudu sofor ayaga kalkti tam kavga cikacakken yolcular araya girip ikisini de sakinlestirdi. bu arada ondeki metrobusler duragi bosaltince bizim metrobus ilerleyerek duraga girdi ve butun kapilari acti. soforle tartisan yolcu gerilimden dolayi inmeyi unuttu veya vazgecti. tam kapilar kapanip hareket edince 3-5 saniye sonra yolcu bagirarak sofore saldirdi ve buyuk bir gurultu ve sarsintiyla metrobus yan yola gecti ve o an cok uzun gelen bir sure sonunda bir yere carpip durdu. herkes savrulmus, yerlere dusmus ve ciglik cigliga bagiriyorlardi. kapilar guclukle acildi ve metrobusun altina aldigi bir arabanin bagaji uzerinden atlayarak indik.ozet: kazanin olus sebepleri:
1-metrobus tam duraga girmeden kapilarin acilmadigini bilmeyen bir yolcu,
2-sabah sabah yolcuya durumu izah etmeye usenen ve ustelik ukalaca "istedigim yerde acarim" diyebilen bir sofor.

bu kadar mi her an cildirmaya hazir bir milletiz?

bundan daha ozeti olamaz. ıki delinin canini yaktigi onlarca kisi. su ana kadar olum haberi gelmedigine seviniyorum. dilerim gelmez de.

<video:604489>