Emekli Albay 8 saat ifade verdi

Ergenekon davası sanığı olan ve eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in ölümüyle ilgili ses kaydı internete düştüğü için hakkında inceleme başlatılan emekli Albay Arif Doğan, ek ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

30 Eylül 2010 Perşembe, 08:30
Abone Ol google-news

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e yaklaşık 8 saat ifade veren Doğan, tekerlekli sandalyeyle, birkaç kişinin yardımıyla adliye asansöründen indirilerek adliyenin kapısına yanaşan otomobile alındı.

Arif Doğan, adliyeden çıkarken gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine, rahatsız olduğunu ve dinlenmesi gerektiğini belirterek, açıklama yapmayacağını söyledi.

Yarın öğleden sonra yeniden ifade vermeye geleceğini ve ifadesinin tamamlanmasının ardından bir açıklamada bulunabileceğini kaydeden Doğan, daha sonra adliyeden ayrıldı.

 

İddialar

Geçen hafta internete düşen ses kaydına göre, Arif Doğan JİTEM'in başında iken 7 bin ruhsatsız silah dağıtarak bölgede terörist yetiştirdiğini iddia ediyor. Doğan'a atfedilen ses kaydında, şüpheli bir uçak kazasında şehit olan eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'i de JİTEM ekibinin öldürdüğü ileri sürülüyor.