Eski yardımcısından CHP'li Şengül hakkında suç duyurusu

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül hakkında "suç oluşturduğunu düşündüğü konular hakkında" bir rapor hazırlayarak Genel Merkez'e sunan eski CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Dursun Bayram, Genel Merkez'den beklediği yanıtı alamayınca Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na Şengül hakkında suç duyurusunda bulundu.

09 Ağustos 2011 Salı, 16:18
Abone Ol google-news

CHP'nin eski Ankara İl Başkan Yardımcısı Dursun Bayram, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunda 24 Ocak 2011'de Ankara İl Yönetim Kurulu'na atandığını ve Tarık Şengül tarafından İl Başkan Yardımcısı seçildiğini anımsattı. Şengül yönetiminde yapılan tüm çalışmaların "hukuksuz yürütüldüğünü" tespit ederek defalarca İl Yönetim Kurulu toplantılarında, yazılı olarak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerine ve Genel Sekreterliğe şikayetlerde bulunduğunu, bu şikayetlerden sonuç alamayınca 4 il yönetim kurulu üyesiyle birlikte atandıkları süreden bu yana saptadıkları hukuksuzlukları içeren çalışmaları bir rapor haline getirdiğini ve 3 Ağustos 2011 tarihinde istifa ettiğini anımsattı. Bayram, raporun incelenerek konuların araştırılmasını ve başta Tarık Şengül olmak üzere İl Sekreteri ve İl Saymanının yanı sıra diğer ilgililer hakkında gerekli hukuki soruşturmanın yapılmasını ve haklarında ceza davası açılmasını talep etti.

Bayram, suç oluşturduğunu düşündüğü konuları ise şöyle sıraladı:
"-Seçim harcama ve bütçesi ile ilgili yapılan giderlerin yönetim kuruluna bilgi verilmeden yetkisiz kişiler tarafından harcanması ve bu konularda yönetim kuruluna bilgi verilmemesi, muhasebe kayıtlarının başkanın şahsi bilgisayarında bulundurulması.
-Seçim afiş ve broşürlerinin yönetim kurulu kararı olmadan hurda kağıtçılara satılması ve gelirinin kayıtlara konulmaması.
-İlgili evrakların mülki idare amirliğine teslim edilmemesi ve idarece yönetim kurulu üyelerine verilen para cezasının, il başkanlığı hesabından hukuka aykırı olarak ödenmesi. (31 bin 500 TL)
-Süresi içerisinde yönetim kurulu toplantılarının yapılmaması.
-Yönetim kurulundan gizlenen ve gereği yapılmayan genelgeler.
-Mamak ilçesinde bulunan 465 üyelik başvuru formlarının kaybedilmesi ve üyeliklerin sonuçlandırılmaması."