Firari kardeş katili iş adamından haraç istemiş

3 ay önce 24 yaşındaki kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu öldürdükten sonra ortadan kaybolan Erhan Timuroğlu'nun haraç istediği bir iş adamının evini ve iş yerini kurşunladığı ortaya çıktı.

12 Mayıs 2017 Cuma, 09:13
Abone Ol google-news

İstanbul'da 3 ay önce kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu uykudan uyandırıp öldürdükten sonra kayıplara karışan Erhan Timuroğlu'nun, haraç istediği M.İ. adlı işadamının evini ve işyerini kurşunladığı ortaya çıktı. Sabah gazetesinin haberine göre Ataşehir'de 3 ay önce 24 yaşındaki kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu uykudan uyandıran Erhan Timuroğlu genç kızı anne ve babasının gözleri önünde vurarak öldürdü. Firar eden zanlı sosyal medya hesabı üzerinden de tehditler savurdu.

İş adamı şikâyetçi oldu

Olayın ardından bir türlü yakalanamayan Timuroğlu'nun 1 Mayıs'ta Küçükbakkalköy'de M.İ. adlı işadamının evini ve işyerini kurşunladığı anlaşıldı. Yaralanan veya ölenin olmadığı kurşunlama olayı ile ilgili işadamı şikâyette bulundu. Şikayetçi işadamı M.İ. ifadesinde daha önceden tanıdığı Cüneyt A.'nın Erhan Timuroğlu ile birlikte işyerine geldiğini ve 200 bin lira haraç istediğini kaydetti. M.İ., Timuroğlu'nun kendisini tehdit ettiğini belirterek "Ben artık başına bela oldum. Benden korkun. Evlerinizi kurşunlayacağım, yakacağım, diye tehditlerde bulundu. Tek başıma olduğum için korktum bir şey demedim. Bu kişilerin bir an önce yakalanmasını istiyorum" dedi.