FKF'den Cumhuriyet Davası'na destek çağrısı

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi öğrenciler, 24 Temmuz'da Çağlayan Adliyesi'nde görülecek gazetemiz davasına destek çağrısında bulundu.

22 Temmuz 2017 Cumartesi, 17:51
Abone Ol google-news

<video:787229>FKF üyesi öğrenciler, Kadıköy'de Cumhuriyet Gazetesi davasına destek olunması çağrısında bulunarak bildiri dağıttı. FKF tarafından yazılan bildiride şu ifadelere yer verildi:

Bizim Davamız Cumhuriyettir

Cumhuriyet gazetesi davası şimdiden Türkiye tarihinin kara lekelerinden birisi olmuştur. Birçok Cumhuriyet yazarı, yöneticisi, çalışanı hiçbir gerekçe gösterilmeden tutuklanmışlar ve 8 ayı aşkın süredir sebepsiz yere tutuklu kalmışlardır. Öyle ki iddianame tutuklamaların gerçekleşmesinden tam 156 gün sonra açıklanmıştır.

Cumhuriyet gazetesi davası, Saray'ın Cumhuriyet’i yıkma operasyonunun bir parçasıdır. Referandum sonucunda binbir hile ve oyunla tek adam rejimi ilan edip Cumhuriyet’i yıkmaya çalışanlar, şimdi de zorla, baskıyla, kurmaca davalarla Cumhuriyet fikrini Türkiye topraklarından silmeye çalışmaktadır. Ancak bütün operasyonlara rağmen Cumhuriyet bu topraklardan tasfiye edilememektedir, edilemeyecektir. Saray’ın karanlığı devleti teslim aldıkça, Cumhuriyet bir direniş hareketi haline gelmekte, sokakta güçlenmektedir.

Cumhuriyet birikimi Türkiye topraklarından silinemeyecek kadar köklüdür. Tüm saldırılara, operasyonlara, tutuklamalara rağmen cumhuriyetçilerin bastırılamaması, cumhuriyetçi direncin kırılamamasının sebebi budur. Saray kaybedeceği bir kavga vermektedir.

Gençlik, Saray’ın saldırdığı her yerde olduğu gibi Cumhuriyet davasında da Saray’a karşı direnecek, Türkiye'nin onurlu gazetecilerinin sonuna kadar yanında olacak, Saray karşıtı kavgayı onlar için, onlarla beraber büyütecektir.

Bu kavga bizim kavgamızdır.

Bu dava bizim davamızdır.

Bizim davamız Cumhuriyet’tir!