G20 ülkelerinden taahhüd

G20 ülkeleri, kriz karşısında zayıflayan bankaları ve belirsizleşen büyümeyi destekleme taahhüdünde bulundu.

Yayınlanma: 23.09.2011 - 10:24
Abone Ol google-news

Washington'da akşam yemeğinde biraraya gelen dünyanın en büyük 20 ekonomisinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, bankacılık sistemini ve finansal piyasaların istikrarını korumak için gerektiğinde ihtiyaç duyulan tüm tedbirleri alma sözü verdi.
Toplantının ardından ortak bir bildiri yayımlayan G20 ülkeleri maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, Avro Bölgesi'ndeki borç krizinin bankaları ve piyasaları baltalamasını engelleme taahhüdünde bulundu ancak küresel ekonomide güveni artırmak için yeni önlemler açıklamadı.

Bildiride, politika yapıcıların, küresel ekonominin karşı karşıya bulunduğu yenilenen zorlukların üstesinden gelmek için güçlü ve koordineli bir biçimde uluslararası tepki verme konusunda fikir birliğine vardıkları belirtildi.

Bildiride ayrıca, 3-4 Kasım tarihlerinde Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenecek G20 Zirvesinde, güvenilir bir mali konsolidasyon planı ortaya koymak ve büyümeyi desteklemek üzere ortak bir eylem planı oluşturulması çağrısında bulunuldu.
 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler