Gazetelerde Bugün

Tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılması istemiyle çok sayıda yurttaş ve sivil toplum örgütü yöneticisi bugün Silivri'de olacak. Haberin ayrıntıları Cumhuriyet'in bugünkü manşetinde.

30 Eylül 2011 Cuma, 06:28
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

‘İradem tutuklu’


Meclis 8 eksikle açılıyor. Vekillerinin bırakılmasını isteyen yurttaşlar Silivri’de.


HÜRRİYET

Meclis'in ilk işi anayasa

AK Parti heyetinin MHP'den sonra dün CHP'ye yaptığı yeni anayasa ziyaretinden de uzlaşma çıktı: Uzlaşma komisyonu ön şartsız toplansın. Bir yıl içinde sonuca ulaşalım.


MİLLİYET

9 ayda yeni anayasa


Yeni anayasa için AK Parti- CHP buluşması olumlu geçerken, Başbakan "2012'nin ilk yarısında bitirelim istiyoruz" dedi.


VATAN

İsrail'den ağır tahrik


Rumlar'la doğalgaz ortaklığı kuran İsrail, Türkiye'nin bölgeye savaş gemilerini göndermesine karşılık iki F-15 uçağına Mersin kıyısında alçak uçuş yaptırdı.


RADİKAL

Siyasetin önünü açın


Meşru siyaset alanında BDP'den daha güçlü bir temsilci ve muhatap yok. BDP'lilerin omuzlarındaki yük ağır, işleri zor.


AKŞAM

Tıbben çaresiz


'Muayenehanesi olan ve özelde çalışan öğretim üyeleri, üniversitede hasta bakamaz' kararı sistemi kilitledi.' Ya istifa et ya başka iş yapma' baskısındaki hocalar kararsız, hastalar mağdur.


SÖZCÜ

Yargıyı bitirdiler


Hakim Celal Çelik yargının ne hale geldiğini bu sözle anlattı. Baskı gören yargının sesi oldu.


HABERTÜRK

Yerli otomobil 20-25 bin lira


Kendisi henüz ortada yok, ama fiyatı görüldü bile...Otomotiv sanayicileri, yerli otomobil konusundaki raporu Bakan'a sundu.
 

SABAH

'Kurban'da çifte bayram'


İstihbaratın Suriye raporu: Esad evlere silah dağıtırken mahalifler de 'Libya Ramazan'da çifte bayram yaptı. Kurban'da sıra bizde' diyor.


POSTA

Ders olsun


2009'da 15 yaşındaki bir kızı kaçırıp birlikte olan Necip E. tutuksuz yargılanıyordu. Dava sürerken Necip E. ile kız evlendi, bir de çocukları oldu. Aile şikayetten vazgeçti ama 'kamu davası' devam etti. Necip E. 'kız kaçırıp ırzına geçmek' suçundan 8 yıl hapis cezası aldı. Görüldüğü yerde tutuklanıp hapse atılacak.


BİRGÜN

Bilgi dahilinde ihale vurgunu


Darülaceze'deki soygundan Bakanların, Başbakan'ın ve Cumhurbaşkanı'nın haberdar olduğu iddia edildi. Avukatlara göre soruşturma onlara da uzanabilecek.


YENİ ŞAFAK

Karakutu emekli yarbay


BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği 'şüpheli helikopter kazası' soruşturması, delilleri kararttığı iddia edilen emekli bir yarbay üzerinde yoğunlaştı. Kaza kırım ekibinde teknik danışman olarak görev yapan emekli yarbayın delil toplayan heyeti bilinçli olarak manipüle ettiği ileri sürüldü.


ZAMAN

Polis, PKK'nın iddiasını görüntü ve krokilerle çürüttü

Batman Emniyet Müdürlüğü'nün dün yayınladığı görüntüler, 8 aylık hamile kadın Mizgin Doru ve 6 yaşındaki kızının teröristler tarafından katledildiğini net bir şekilde ortaya koydu. Güvenlik kameralarının kayıtlarında, PKK'lıların içinde bulunduğu beyaz renkli araçtan polis ekiplerine ve hemen yanlarındaki sivil vatandaşlara rastgele ateş açıldığı görülüyor.