Gazetelerde Bugün

Askeri araç uçuruma yuvarlandı. Yardıma koşan Uludereli köylüler ağıtlar yaktı. Haber Cumhuriyet'in manşetinde...

22 Ağustos 2012 Çarşamba, 06:47
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

İşte Türkiye bu


Gaziantep’teki terör saldırısının acısını yaşayan Türkiye, Şırnak’tan gelen kaza haberiyle sarsıldı. BDP’nin, 34 köylünün bombalanarak öldürüldüğü Uludere ilçesi Gülyazı köyüne yapacağı ziyaret öncesi güvenlik önlemi almak için bölgeye gönderilen askerleri taşıyan minibüs uçuruma yuvarlandı. Kazada 9 asker ile 1 korucu şehit oldu.HÜRRİYET

Bomba emri Diyarbakır'dan


Gaziantep'teki kanlı saldırıyı PKK'nın Diyarbakır kırsalı sorumlusu İrfan Amed kod adlı M. Tahir Kılıç ve ekibinin planladığı belirlendi.


MİLLİYET

Türkiye tek yürek

Bayramı kana bulayan hainlere karşı tüm ülke kenetlendi.


VATAN

Bu fotoğrafa iyi bakın

Acı üstüne acı! Şırnak Uludere'ye göreve giden askerleri taşıyan minibüs şarampole yuvarlandı. Bir korucu, 9 asker şehit oldu.


RADİKAL

Seyir mi edecektik


Uludere'de dün kaza yapan minibüste 9 asker ve 1 korucu şehit oldu. Yaralı askerlerin yardımına 34 yakını askeri uçaklarla bombalanan Uludereliler koştu.

AKŞAM

Gaziantep düşmez


Gaziantep'teki hain terör saldırısı Türkiye'yi kenetledi.


SÖZCÜ

Bir millet şehit oluyor


Hainler, alçaklar, kahpeler azıyor. Asker-sivil demeden katlediyor.


HABERTÜRK

İzinde şehit oldu


Cizre'deki birliğinden, kalp krizi geçiren annesi için G.Antep'e giden er, ailesiyle hain saldırıya yakalandı.


SABAH

Acı üstüne acı


Türkiye, Gaziantep ve Hakkari'de 11 terör şehidinin yasıı tutarken 9 asker ile bir korucunun şehit olduğunu Uludere faciasıyla sarsıldı.


POSTA

Acıdere

Uludere'de dün de BDP'li milletvekillerini korumaya giden 9 asker ve bir korucu trafik kazısında şehit oldu. Köylüler 8 ay sonra bu kez Mehmetçikler için gözyaşı döktü.

BİRGÜN

Halklar kardeştir


Antep'te yaşanan saldırı sonrası Kürt, Türk, Arap halklarının bir arada yaşadığı bölgede etnik çatışmanın fitili ateşlenmeye çalışıldı.


YENİ ŞAFAK

Bunun vebalini ödeyemezsiniz


Gözü dönmüş teröristlerin Gaziantep'te uzaktan kumandayla patlattığı bomba, annesi kalp krizi geçirdiği için askerlik yaptığı Şırnak'tan memleketine izinli gelen Piyade Er Onur Fikret Aker'i de vurdu.


ZAMAN

Mehmetçiğin yardımına önce Uludereliler koştu

Şırnak Uludere'de askerleri taşıyan araç uçuruma yuvarlandı. 9 Mehmetçik ile 1 korucu şehit oldu. Kazanın ardından geçtiğimiz yıl savaş uçakları tarafından yanlışlıkla vurulan köylülerin yakınları yaralıları kurtarmak için seferber oldu. Bu esnada yürek dağlayan anlar yaşandı. Son isteği yerine getirilen bir asker, Berivan teyzenin dizinde can verdi.