Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet'in 'Trakya'da Tufan' haberinde Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki sağanak yağışın yol açtığı felaket gözler önüne serilirken Radikal'in 'Görülmemiş ceza' haberinde Maliye Bakanlığı'nın 2009 yılı içinde Doğan Yayın Holding'e kestiği cezanın 4 milyar 581 liraya ulaştığına yer veriyor.

09 Eylül 2009 Çarşamba, 06:35
Abone Ol google-news

CUMHURİYET

Trakya’da tufan


Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sağanak yağış felakete yol açtı. Güngörmez köyündeki bir çiftliğin bekçisi önceki gece çiftlik sahibine sel olacağını haber verdi ancak kendini ve ailesinden 4 kişiyi kurtaramadı. Bahçeköy’de de 2 kişi sele kapılarak yaşamını yitirdi. Yüzlerce ev ve işyerini su bastı, 2 köprü yıkıldı. Balıkesir’in Gönen ilçesinde de bir kişi kayboldu.


HÜRRİYET

Tsunami gibi


Trakya'da önceki gece başlayan sağanak yağış görülmedik bir felakete dönüştü. Tekirdağ Sarayl'da sele kapılan 5 kişilik aileden anne ve 3 kızı öldü, baba kayıp. Sel Çatalca (2), Silivri, Bandırma ve Pendik'te de can aldı, 1 çocuk kayıp.


MİLLİYET

Felaket yağdı


Aşırı yağmur Trakyada felakete yol açtı. Sele kapılan 9 kişi ölürken, 9 kişi kayıp. Sahil şeridinde sel suları yüzlerce aracı bir fındık kabuğu gibi denize sürükledi...


RADİKAL

Görülmemiş ceza


Maliye Bakanlığı'nın 2009 yılı içinde Doğan Yayın Holding'e kestiği ceza 4 milyar 581 liraya ulaştı. Cezalarda kanında yer almayan şartların öne sürüldüğü görüldü.


AKŞAM

Bir tuhaf havuz kriteri


İstanbul Valiliği,İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri hakkındaki soruşturma talebini, "Dila, Kuşhan'ın ruhsatsız güzellik merkezinde değil, havuz başında öldü"diye reddetmiş.


POSTA

Korkunç ceza


Maliye Bakanlığı, Doğan Yayın Holding'e bağlı 4 şirkete 3 milyar 755 milyon lira vergi cezası kesti. Maliye, Türkiye tarihinde görülmemiş büyüklükte olan bu cezayı, ortada hiçbir alım satım  ya da kazanç olmamasına rağmen şirketlerin hisse değişim işlemlerini gerekçe göstererek yazdı.


VATAN

Bu neyin cezası?


Doğan Yayın Holding'in kasasına giren para yok, dolayısı ile vergiye tabi kazanç yok. Hisse senedi devrinde KDV olmayacağı yolunda ilgili yasa ve yönetmelik çok açık... Buna rağmen Maliye, Doğan'a 3.7 milyar TL'lik vergi cezası kesti.


HABER TÜRK

Tsnumai gibi


Trakya sele teslim. Felaketin bilançosu ağır. Binlerce ev ve işyeri sular altında.


BİRGÜN

DTP'lilerin ifade krizine 'açılım' yok


Meclis Başkanı Şahin ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, DTP Milletvekilleri'nin 29 Eylül'deki duruşmaya 'polis zoruyla götürülmesi' konusunda, çözüm bulunamadığını açıkladı.


SABAH

Doğan'a tarihi ceza


Maliye, Doğan Yayın Holding'in 4 şirketine, 3.8 milyar lira vergi cezası kesti. Ceza faiziyle 5 milyarı bulacak.


TERCÜMAN

Çiçekleri facia açtı


Şehirlerin her yerini güllerle, lalelerle donatarak üst yapıya önem veren belediyeler, alt yapıyı gözardı edince facialar kaçınılmaz oluyor. Sel Çatalca, Silivri ve Selimpaşa'yı sildi süpürdü. Felaket bölgesine dönen Marmara'nın sahil kesiminde 10 kişi can verdi.


YENİ ŞAFAK

Tufan gibi


Trakya sele teslim... 10 kişi sel kurbanı. Onlarca kişi kayıp. Yüzlerce ev sular altında. Hayat durma noktasında...


ZAMAN

Tsunami vurmuş gibi

 
Meteoroloji'nin günler öncesinden yaptığı uyarılara rağmen dün sağanak yağış Marmara Bölgesi'nde felakete yol açtı. Tekirdağ'ın Saray ilçesinde çiftçilikle uğraşan 5 kişilik aile ve yaşlı bir çift, İstanbul Silivri'de iki, Büyükçekmecede bir, Çatalca'da da bir kişi hayatını kaybetti. Selimpaşa'da içinde bulundukları araç sele kapılan bir anne, iki kızından ancak birini kurtarabildi.  Diğeri halen aranıyor. Felakette onlarca evi su bastı. İnsanlar evlerinin çatısında saatlerce yardım bekledi. Tekneler karaya vururken, araçlar denize sürüklendi.