Gazetelerde Bugün

Dün kutlanan Cumhuriyet Bayramı ve bayram sonrası gerçekleştirilen Erdoğan-Başbuğ görüşmesi bugün birçok gazetenin manşetinde.

30 Ekim 2009 Cuma, 07:25
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

86. yıl gururu


Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta geniş katılımlı törenlerle kutlandı. Büyük coşku Başkentte genç, yaşlı binlerce yurttaş, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Anıtkabir ve Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenlere akın etti. İstanbul’da Vatan Caddesi’ndeki tören alanını dolduran on binlerce yurttaşın Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle cadde “kırmızı-beyaz” renklere büründü.


HÜRRİYET

Herkese düşen görev beklemek

"Islak imzalı" İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın görüşüldüğü Erdoğan-Başbuğ zirvesinin ardından "Herkese düşen görev, soruşturma sürecinin sonuçlanmasını beklemektir" açıklaması yapıldı.


MİLLİYET

Erken seçim sohbeti


Baykal'ın erken seçimi ima ederek "Sizin ne yapacağınız belli olmaz" sözlerine Erdoğan "Evet her an her şey olabilir" yanıtını verdi.


RADİKAL

Bayram günü belge için zirve


Başbakanlık'taki zirvenin ardından açıklama: Herkese düşen görev soruşturmaların sonucunu beklemektir.AKŞAM

Bu bayrak stada girecek


Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Bursa'daki Ermenistan maçının perde arkasını anlattı: Azeri bayrağı, Gül'ün talimatıyla özel kalem müdürünün çantasında stada girdi.


POSTA

Cumhuriyet coşkusu


Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanının 86'ncı yıldönümü coşkuyla kutlandı. Tüm yurttaki törenlere halkın yoğun ilgisi vardı.


VATAN

Bu da DTP'nin açılımı


Habur'daki görüntülere yükselen tepkileri dikkate alan DTP'li belediye başkanları ilk kez tam kadro 29 Ekim törenlerine katıldı, komutanlarla el sıkıştı, İstiklal Marşı söyledi.


HABERTÜRK

Çok güzel hareketler


Açılım 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına damgasını vurdu. DTP'liler birçok yerde törenlere tam kadro katıldı. Askerler, DTP'lilerle ilk kez tokalaştı.


BİRGÜN

Gergin Cumhuriyet


29 Ekim törenlerinde tokalaşmayan Başbuğ ile Erdoğan dün akşam saatlerinde 'belge' gündemli kritik bir görüşme gerçekleştirdi.


SABAH

Açılımlı bayram


Cumhuriyet Bayramı'na DTP'li belediye başkanları tam kadro katılıp komutanlarla bayramlaştı. Törenlere belge gerginliği damgasını vurdu.
 

TERCÜMAN

Sessiz ve derin


Demokratik açılım ve belge tartışması nedeniyle yaşanan gerilim, kutlamada yüzlerden okundu.


YENİ ŞAFAK

Mektup zirvesi


Cumhuriyetin 86. yıl kutlamalarına 'ıslam imzalı' darbe andıcı damgasını vurdu. Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, Köşk'teki yarım saatlik zirveden sonra Konut'ta biraraya geldi.


ZAMAN

Sivil toplum, 'kirli plan'a karşı meydanlara iniyor


Millete ve hükümete yönelik kirli tezgahın üstünü örtme çabaları sivil toplum örgütlerinin tepkisini çekti.