''Gezi Parkı eylemleri, hükümetin kimyasını bozdu''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, dünyanın hiçbir demokratik ve gelişmiş devletinin AKP ile ilişki kurmadığını söyledi.

31 Temmuz 2013 Çarşamba, 12:07
Abone Ol google-news

Erdoğan Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, Gezi Parkı eylemlerinin, hükümetin kimyasını bozduğunu, icraatlarındaki yanlışları sorgulamak yerine, eylemlerle ilgili komplo teorileri üretir hale getirdiğini ifade etti.

AKP'yi "iktidarı kaybetme korkusu sardığını, bütün dünyanın kendisine karşı birleştiği sanısı ile hareket ettiğini" ileri süren Toprak, bu nedenle demokratik taleplere de sağlıklı yaklaşamadığını savundu.

Toprak, şunları kaydetti:

"Böyle bir yaklaşımla ülke yönetilemez. Bu zihniyet topluma büyük zarar vermektedir. Dünyanın hiçbir demokratik ve gelişmiş devleti AKP ile ilişki kurmuyor. AKP ise günden güne saldırganlaşıyor. AKP ne yaparsa yapsın halkımız onu iktidardan indirecektir. Demokraside iktidara gelmek ne kadar normal ve doğal bir süreç ise iktidardan seçimle gitmek de o derece doğaldır. Ama bu doğal süreçleri ancak gerçek demokratlar içlerine sindirebilir. Demokrat olmayanlar ise paranoyalarla, komplo teorileriyle hareket ederler. "