Gözaltındaki anne ile bebeği buluşamıyor, bebek sürekli ağlıyor

Şırnak’ta yürütülen operasyon kapsamında, daha önce görevden alınan Balveren Belediye Eşbaşkanı Leyla Yıldız, dün Diyarbakır’da gözaltına alındı. Babası tarafından 1 yaşındaki bebeği de emniyete getirilen Yıldız'a emzirme için 15 dakika izin verildi. Ancak sürekli ağlayan bebeğin anneyi tekrar görmesine izin verilmedi.

30 Ocak 2019 Çarşamba, 11:07
Abone Ol google-news

Mezopotamya Ajansı'nda (MA) yer alan habere göre, Şırnak merkez ve ilçelerinde dün sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Eşbaşkanı Ayşe Altay ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cizre Belediye Eşbaşkan adayı Berivan Kutlu’nun da bulunduğu çok sayıda kadın siyasetçi gözaltına alınmıştı.

Gözaltı operasyonu kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Balveren Belediye Eşbaşkanı Leyla Yıldız’ın Diyarbakır’da bulunduğu adrese dün öğle saatlerinde baskın yapıldı. Evde yapılan aramanın ardından Yıldız, gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yıldız’ın eşi Abdulrezak Yıldız, 1 yaşındaki çocuğunu emzirmek için gece saatlerinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüğünü belirterek, eşinin çocuğa 15 dakika süt vermesine izin verildiğini söyledi. Yıldız, daha sonra emniyetten ayrıldığını, ancak çocuğun annesi olmadan sürekli ağladığını ifade etti. Yıldız, bunun üzerine tekrar emniyette gittiklerini ama çocuğun annesini görmesine izin verilmediğini kaydetti.