Guti'nin mesajları polemik yarattı

Beşiktaş'ın İspanyol futbolcusu Jose Maria Gutierrez'in (Guti), İtalyan MotoGP pilotu Marco Simoncelli'nin ölümü nedeniyle twitter hesabından yayınladığı mesaj polemiğe neden oldu.

25 Ekim 2011 Salı, 11:16
Abone Ol google-news

Beşiktaş'ın İspanyol futbolcusu Jose Maria Gutierrez'in (Guti), twitter hesabına ''Anneciğim, nasıl olur böyle bir şey, rahat uyu Limoncelli (sic), artık daha çok farkına vardım ki hayat iki günlük bir şey, ne iğrenç'' şeklinde bir mesaj yazması, twitter'daki 163 bin 543 izleyicisinin çoğunluğu tarafından, ''Simoncelli'' yerine ''Limoncelli'' (İtalyan limon likörü) diye yazmasının ardından, dalga geçtiği sanılarak eleştirildi.

Guti ise, sadece ''S'' ve ''L'' harflerini yazarken bir hata yaptığını açıkladı. Ancak İspanyol futbolcunun, kendisine gelen Katalanca bir mesaja karşılık ''Üzgünüm, bu lehçeyi veya dili anlamıyorum, Polonyalı mısın?'' diye yazması da yeni bir polemiğe neden oldu.

''Polonyalılar'' sözü, küçümsemek amacıyla İspanyolların Katalanlara yaptığı bir yakıştırma olarak biliniyor. Guti bu son mesajının tepki alması üzerine de ''Polonyalı olduğunu düşündüm. Üzerine alınan Katalanlar için üzgünüm, ne Katalanlara ne de onların diline karşıyım ama anlamıyorum. Barış ve aşk'' diyerek konuyu kapatma yoluna gitti.