Havada bomba paniği

Atina'ya acil olarak inen İngiliz yolcu uçağına yönelik bomba ihbarının, Mısır haber ajansı tarafından iletildiği bildirildi.

04 Nisan 2011 Pazartesi, 12:10
Abone Ol google-news

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Atina muhabiri Malcolm Brabant, "Mısır haber ajansının, yapılan bomba ihbarını uçağa ilettiğini ve pilotun, Yunanistan'ın kuzeyi üzerinde seyretmekte olan uçağı acil olarak Atina'ya indirdiğini" belirtti.

Thomson Havayolları'na ait Boeing 757-200 sefer sayılı uçağın, İngiltere'nin Bristol kentinden Mısır'ın Şarm El Şeyh kentine gitmekte olduğu kaydedildi. Uçakta bulunan ve çoğu İngiliz vatandaşı olan 213 yolcunun durumlarının iyi olduğu, yolcuların uçaktan indirildiği, uçağın Atina Uluslararası Havaalanı'nda kontrolden geçirilmekte olduğu bildirildi.

 

Yunan polisi: Uçakta patlayıcıya rastlanmadı

İngiltere-Mısır seferi sırasında bomba ihbarı nedeniyle Yunanistan'a acil iniş yapan İngiliz Thomson Havaayollarına ait yolcu uçağında patlayıcıya rastlanmadığı ve uçağın seferine devam edeceği bildirildi. Yunan medyası, polisin, Atina Elefterios Verizelos hava alanına güvenli iniş yapan uçakta özel bomba imha ekipleri tarafından yapılan aramada patlayıcı maddeye rastlanmadığını bildirdiğini kaydetti.

Uçakta bulunan 213 yolcunun tahliye edilmesinin ardından hava alanında özel bir bölgeye çekilen uçakta bomba imha ekipleri tarafından arama yapılmıştı.