Havalimanında bebek alışverişi

Bakamadığı için 4 aylık bebeğini internet üzerinden 1000 lira karşılığında satmaya kalkıştığı ileri sürülen Türkmenistan uyruklu Dinara A. sınırdışı edildi.

06 Kasım 2013 Çarşamba, 13:49
Abone Ol google-news

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde soruşturulan olay, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 14 Eylül tarihinde saat 09.00 sıralarında gerçekleşti. Soruşturmada geçen iddialara göre, Türkiye'de kaçak yaşayan, Türkmenistan uyruklu Dinara A. (22) evlilik dışı çocuk dünyaya getirdi. Dinara A., bakamadığı 4 aylık bebeğini, internetten satışa çıkardı. Anne, Almanya'da yaşayan Türk asıllı bir çiftle, bin lira karşılığında bebeğini satmak için anlaştı. Dinara A. ile çift, bebeğin teslimi için ise havalimanı tuvaletini seçti.GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

O anlar ise havalimanın güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Kamera kayıtlarında, bebeğini satmak isteyen Dinara A., yanına annesini de alarak bebeğiyle birlikte havalimanına geldiği görülüyor. Daha sonra bebeği satın alacak olan çiftin havalimanında yürüdükleri görünüyor. Almanya'dan gelen N.B., Dinara A. ile konuştuktan sonra tuvalete giriyor. Dinara A.'nın annesi Sapıa A. ise N. B.'nin peşinden bebek pusetiyle tuvalete giriyor. Kısa bir süre sonra Sapıa A.'nın tuvaletten çıktığı görülürken N.B'nin elinde bebek pusetinin olması dikkat çekiyor. Dinara A. ile Sapıa A. daha sonra havalimanından ayrılıyor.

BİN LİRA KARŞILIĞINDA

Bin lira karşılığında 4 aylık bebeği alan çift, bebeği havalimanında çıkaramayacaklarını anlayınca, bebeği tekrar tuvalete bıraktılar. Ardından ise polise kayıp bebek ihbarında bulundular. Polis havalimanı güvenlik kameralarını inceleyince pazarlığı çözdü. Dinara A. ifadesinde, “Bebeği istemediğim için, doğum masrafları karşılığında bin liraya satmaya karar verdim. Pişmanım ve bebeğimi geri istiyorum" dedi. N.B. ise suçlamaları kabul etmeyerek, anne ve kıza üzüldüğü için para yardımında bulunduğunu ileri sürdü.
Satılmak istenen 4 aylık bebek annesine teslim edildi. Dinara A. ile annesi Sapıa A. işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. Bebeği satın almak isteyen Türk asıllı Alman vatandaşı N.B. ise bebeğin 'Nesebini' (soy bağını) değiştirme suçundan işlem gördü. İfadesi alınan N.B. daha sonra serbest bırakıldı.