''Havana'da 7 Gün''de roller değişti

Sinemaseverler, ''Havana'da 7 Gün'' filminde, ünlü oyuncu Benicio Del Toro'yu yönetmen koltuğunda, ünlü yönetmen Emir Kusturica'yı da oyuncu olarak görecek.

15 Kasım 2012 Perşembe, 09:40
Abone Ol google-news

Bu hafta 3'ü yerli, 5 yeni film vizyona girecek.

Stephenie Meyer'ın milyonlarca satan Alacakaranlık roman serisinin son filmi, bu hafta sinemaseverlerle buluşacak. Filmin yönetmen koltuğunda, serinin ilk bölümünü de çeken Bill Condon oturdu.

Kristen Stewart, Robert Pattinson ve Taylor Lautner üçlüsünün başrollerde son kez beraber izleneceği filmin konusu şöyle:

''Bella ve Edward'ın kızı olan Renesmee'nin doğumundan sonra Bella ölüm riski atlatmıştır, Edward bunun üzerine Bella'yı vampire dönüştürür. Cullen'ler bu olay üzerine diğer vampir klanlarını bir araya getirmek için, harekete geçer.''
 


Emir Kusturica bu kez oyuncu olarak beyaz perdeye çıkıyor


Sinemaseverler ''Havana'da 7 gün'' filminde ünlü oyuncu Benicio Del Toro'yu yönetmen koltuğunda, ünlü yönetmen Emir Kusturica'yı da oyuncular arasında görecek.
Havana antolojisi tadında olan film, yedi farklı yönetmenin Havana'da geçen bir haftayı anlattığı yedi farklı hikayeden oluşuyor.

Gaspar Noe, Julio Medem, Laurent Cantet, Benico Del Toro, Pablo Trapero, Elia Suleiman ve Juan Carlos Tabio'nun yönettiği filmde, Josh Hutcherson, Vladimir Cruz ve Emir Kusturica rol alıyor.
 


İki askerin hikayesini anlatan film: ''Dağ''

Alper Çağlar'ın yönettiği ''Dağ'' 140'tan fazla kopyayla sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Filmin başrollerinde, Ufuk Bayraktar, Fırat Doğruoğlu, Mesut Akusta, Cengiz Coşkun ve Çağlar Ertuğrul yer alıyor.

Aksiyon ve dramın bir arada izleneceği filmin konusu şöyle:

''Oğuz, bedelli askerlik yerine vatani görevini, kısa dönem olarak bölüğünde yerine getirmeyi tercih eder. Keçiörenli Bedir ise askerlerle ve komutanlarıyla geçinemeyen bir erdir. Asiliğinden dolayı aldığı cezalarla da askerliği iki yıl uzamıştır. Oğuz ile sürekli kavga ettiği ve anlaşamadığı Bedir, teröristlerin pususuna düşer. İki asker aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp karşılarındaki gerçek düşmana karşı mücadele verirler.''

 

''Gözetleme Kulesi''

Pelin Esmer'in yönettiği ''Gözetleme Kulesi''nin başrollerinde Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez yer alıyor.

Dram türündeki film, yönetmenin ikinci uzun metrajlı yapımı olarak sinemaseverlerle buluşacak. Kastamonu'nun Tosya ilçesinde çekilen filmde, ormanın tepesinde bir yangın gözetleme kulesinde bekçi olarak görev yapan Nihat (Olgun Şimşek) ve yolu Tosya'da otoyol kenarında küçük bir otogara düşen Seher'in (Nilay Erdönmez) hayata ve insanlara karşı verdikleri mücadele anlatılıyor.
 


''Van Gölü Canavarları''

Haftanın üçüncü yerli yapımı olan ''Van Gölü Canavarı''nın yönetmen koltuğunda Mehmet Bükülmez oturuyor.

Sürülerini kaybetmelerinin ardından köyden kovulan ve Van Gölü sahilinde yaptıkları sahte canavarla para kazanmaya başlayan üç çobanın hikayesinin konu edildiği filmin başrollerinde Turgay Tanülkü, Selahattin Taşdöğen, Naci Taşdöğen, Yakup Yavru ve Levent Aras bulunuyor.