Hukuk öğrencilerinden eylem

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Hukuk Fakültesi öğrencileri, fakültelerinin UÜ'nün Gemlik Yerleşkesi'ne taşınmasına tepki göstermek amacıyla rektörlük binası önünde eylem yaptı.

03 Haziran 2011 Cuma, 13:18
Abone Ol google-news

UÜ'nün Görükle Yerleşkesi'ndeki İktisat Fakültesi önünde toplanan Hukuk Fakültesinden yaklaşık 100 öğrenci, rektörlük binasına kadar yürüdü. Ellerinde, ''Bize adalet göstermeyen bizden atalet istemesin'', ''Uludağ Hukuk kampüse yakışır, üvey evlat değildir'', ''Kütüphane yok, derslik yok, yemekhane yok'' yazılı dövizler taşıyan öğrenciler, sık sık ''Uludağ sadece Tıp Fakültesi değildir'' sloganı attı.

Rektörlük binası önünde grup adına açıklama yapan Ömer Öz, Hukuk Fakültesi öğrencileri olarak merkez kampüs olarak Görükle'de kalmak istediklerini söyledi.

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin Gemlik'teki yerleşkede mağdur olacağını öne süren Öz, ''Eğer önemli olan öğrenci ve öğrencilerin istekleriyse, büyüklerimizin ve idaremizin bunu görmezden gelmesinde bir mana bulamıyoruz. Biz de her öğrenci gibi burada kalıp kampüsün olanaklarından faydalanmak istiyoruz'' dedi.

Grup adına 3 öğrenci, rektörlük binasında yetkililerle görüşürken diğer öğrenciler rektörlük binası önünde oturma eylemi yaptı.