"Hükümet atamaları 1 ay içinde yapmalı"

DSP Genel Sekreteri Erçelebi, KPSS'de ortaya çıkan skandal üzerine, yurttaşların mağdur olmaması için öneride bulundu ve "Hükümet KPSS'ye giren herkesin atamasını yapmalıdır. Kurunun yanında yaş da yanmamalıdır. Sınav sorularını çalan yandaşların yüzünden, emek veren vatandaşların hakları gasp edilmemelidir" dedi.

08 Eylül 2010 Çarşamba, 10:28
Abone Ol google-news

Hasan Erçelebi, KPSS'deki soru çalma skandalı ve sonrasında yaşanan gelişmeler üzerine yazılı basın açıklaması yaptı. Erçelebi, Hükümetin, KPSS'ye giren herkesin atamasını yapması gerektiğini söyledi ve "Kurunun yanında yaş da yanmamalıdır" dedi. Erçelebi, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Sınav sorularını çalan yandaşların yüzünden, sınavda alın teri döken vatandaşların emekleri çalınmamalı, hakları gasp edilmemelidir. DSP iktidarı döneminde en güvenilir kuruluş olan ÖSYM, AKP döneminde güvenilirliğini tümden yitirmiştir. Görünen o ki, ÖSYM ve Hükümet sınavzedeleri oyalayarak zaman içinde olayı soğutmaya çalışmaktadır. AKP, Hükümet'ten gidinceye kadar Türkiye'de emek ve hak gaspına yol açacak hiçbir sınav yapılmamalıdır. Emniyet'in uyarılarını dikkate almayarak adaletli ve tarafsız bir sınav yapamayan ÖSYM ve Hükümet, sorumluluğu başkalarına yıkmamalıdır. Hükümet sorumlu davranmalı ve sınava giren tüm vatandaşların atamasını yapmalıdır. Sınava giren vatandaşların hepsi atandığında, devlet herhangi bir zarara uğramayacak, tam tersine gençlerin emekleri ve alın terleri ülke kalkınmasına katılmış olacaktır. Bu nedenle Hükümet, zaman geçirmeden, sınava giren tüm vatandaşların atamasını 1 ay içinde yapacağını açıklamalıdır."