'İffetsizler bedenime el sürmesin'

Dün bir okula baskın düzenleyip 13 kişiyi öldüren saldırgan, ardından bıraktığı mektupta "ölü bedenine sadece iffetli kişilerin dokunabileceğini" yazdı.

08 Nisan 2011 Cuma, 14:46
Abone Ol google-news

Brezilya’nın Rio de Janeiro son yılların en kanlı okul baskınlarından birine sahne oldu. Dün, Realengo Mahallesi'nde bir okulda ateş açan bir kişi 13 kişiyi öldürdükten sonra kendini vurdu. Saldırı sonrasında 22 kişi de hastaneye kaldırıldı. Polis, saldırıyı okulun eski bir öğrencisi olan 24 yaşındaki Menezes de Oliveira’nın işlediğini açıkladı ve bugün saldırganın bıraktığı bir mektubu yayınladı.

Konferans vereceğini söyleyerek, sırt çantasıyla okula giren ve bir sınıfta rastgele ateş açan Oliveira, arkasında bıraktığı mektupta, "iffetsizler ölü bedenime dokunmasın, sadece iffetli kişiler dokunabilir" diye yazdı.

Menezes de Oliveira'nın üzerinde bulunan ve basın tarafından yayımlanan mektup, şu ifadeleri içeriyor:
"Şunu bilmelisiniz ki iffetsizler eldiven giymeden bedenime dokunamazlar. Sadece iffetli olanlar veya evlendikten sonra bekaretini kaybetmiş ve zina yapmamış olanlar bedenime eldivensiz el sürebilirler. Cenazem ile ilgilenecek olanlar, elbiselerimi çıkarıp, bedenimi yıkasınlar, kurutsunlar ve okulun birinci katındaki birinci odaya bıraktığım torbanın içindeki beyaz çarşafa sarsınlar."


Mektubunda "iffetsiz ve pis olan hiçbir şeyin kanını pisletemeyeceğini" ifade eden saldırgan, mektupta, kendisine annelik yapan kişinin yanına gömülmeyi, "Tanrı'ya sadık bir müminin" mezarının başında kendisi için dua edip, işlediği günahtan dolayı Tanrı'dan af dilemesini istedi.

Polis, Oliveira'nın saldırıyı ve intihar etmeyi önceden planladığını söyledi.