İletişim Sektörünün Uzman İsimleri, Nişantaşı Üniversitesi’nin Panelinde Buluştu

Nişantaşı Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinin ortaklaşa düzenlediği basın ve halkla ilişkiler panelinde, alanında uzman isimler ağırlandı.

23 Ekim 2015 Cuma, 11:17
Abone Ol google-news

Moderatörlüğünü Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan’ın yaptığı panelde gazeteci Şirin Sever, ajans başkanı Senem Çapa ve Şişli Belediyesi Basın Koordinatörü Simge Özselçuk, basın ve halkla ilişkiler arasındaki tatlı sert ilişkilere değindiler.

Şirin Sever ve Senem Çapa, gazeteci ve halkla ilişkiler uzmanı kimlikleri ile konu üzerinde deneyimlerini aktarırken, Simge Özselçuk ise yerel yönetimlerde halkla ilişkiler çalışmalarının nasıl olması gerektiğini vurguladı. Panelistler, halkla ilişkiler ajansları tarafından hazırlanan basın bültenlerinin medya organlarında yer alması için nasıl bir süreçten geçtiğini birebir yaşadıkları tecrübelerle öğrencilere anlattılar. Her iki sektörün de birbirini beslediğini dile getiren Sever, Çapa ve Özselçuk, günümüzde bu sektörde çalışmak isteyen öğrencilere bazı önerilerde bulundular.

Panelistler, öğrencilerin çok yönlü olmaları ve mutlaka staj ve yabancı dil konularına eğilmeleri gerektiğini ifade ettiler. İletişimcilerin işlerinin eskiye oranla daha da zorlaştığını dile getiren Sever, Çapa ve Özselçuk, bu alanda çalışacak geleceğin iletişimcilerine kendilerini farklılaştırmalarını tavsiye ettiler.Yoğun katılımın olduğu panel, öğrencilerin sorularının cevaplanması ile son buldu.