IMF eski Başkanı serbest!

ABD'nin New York kentinde, geçen Mayıs ayında tecavüz iddiasıyla hakkında dava açılan eski IMF başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın davası düştü. Kahn artık serbest.

23 Ağustos 2011 Salı, 15:24
Abone Ol google-news

Hakimin, tecavüz iddiasıyla Strauss-Kahn'a dava açan Sofitel Oteli oda temizlik görevlisi Nafissatu Diallo'nun (32) avukatlarının, davaya özel bir savcı atanması talebini reddettiği bildirildi.

New York Eyalet Yüksek Mahkemesi hakimi Michael Obus, Strauss-Kahn hakkındaki cinsel saldırı suçlamalarını düşürdü, böylece eski IMF Başkanı'na açılan dava resmen sonlandı.

Strauss-Kahn, kararın ardından serbest bırakıldı ve duruşma salonundan ayrıldı.

 

"Kabus sona erdi"

ABD'nin New York kentinde, Mayısta tecavüz iddiasıyla hakkında dava açılan ve serbest bırakılan Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) eski başkanı Dominique Strauss-Kahn, kabusun sona erdiğini ve rahatladığını belirtti.

New York Eyalet Yüksek Mahkemesi hakimi Michael Obus'un, hakkındaki cinsel saldırı suçlamalarını düşürmesinden sonra Strauss-Kahn, "yaşadığı bu korkunç ve haksız tecrübeden sonra ülkesi Fransa'ya dönmek için sabırsızlandığını" ifade etti.

Strauss-Kahn, "Son haftalar benim ve ailem için kabus gibiydi" diyerek, masum olduğuna inanan Fransa ve ABD'deki dostlarına ve kendisine destek veren binlerce kişiye teşekkür etti.

Özellikle eşi ve ailesine minnettar olduğunu belirten Strauss-Kahn, hakim Obus'e, eşi ve kendisini korumak için büyük çaba gösteren mahkeme görevlilerine de teşekkürlerini sundu.