İnce: İnceleme başlatmış... Neyi inceleyecekse?

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, vatandaşa 'gavat' diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş hakkında inceleme başlatılmasıyla ilgili ''İçişleri Bakanı Adana valisi ile ilgili inceleme başlatmış! Neyi inceletecekse! Eskişehir Valisi hakkındaki inceleme ne oldu?'' yorumunda bulundu.

11 Kasım 2013 Pazartesi, 10:16
Abone Ol google-news

Atatürk’ün ölümünün 75’inci yıldönümünde Adana’da düzenlenen anma töreni sırasında Vali Hüseyin Avni Coş aleyhine slogan atan grup ile polis arasında arbede yaşandı. Vali Coş bu sırada korumalarına “Allah belanı versin diyen o gavatı getirin” dedi. Coş daha sonra “Kavas demiş olabilirim” açıklamasını yaptı.

İÇİŞLERİ BAKANI: KONUYU İNCELETİYORUM

İçişleri Bakanı Muammer Güler de Vali'nin sözlerine tepki gösterdi.  Kendisinin de durumdan rahatsız olduğunu belirten Güler, şunları söyledi:
''Devletin valisi konumundaki bir kişi vatandaşa, her ne kadar rahatsız edici bir diyalog yaşansa da bu şekilde cevap vermesi doğru olmadı. Konuyu incelemesi için arkadaşlara talimat verdim. Ama anladığım kadarıyla karşılıklı olarak konu mahkemeye taşınacak. Yine de ne olursa olsun bu konumdaki bir valimizin, böyle bir hakaret de olsa adli ve hukuki yollar vardır. Onunla ilgili yasal çerçevede şikayetçi olabilir, talimat verebilir. Bu şekilde bir ağız dalaşına girmesi hiç şık olmadı. Ben de rahatsız oldum''

CHP'Lİ İNCE'DEN TWEET

Daha önce Radikal muhabiri İsmail Saymaz'a hakaret içeren e-mail gönderen ve e-postanın yayınlanmasının ardından hakkında inceleme başlatılan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı hatırlatan İnce, Twitter hesabından şu eleştiride bulundu:

''İçişleri Bakanı Adana valisi ile ilgili inceleme başlatmış! Neyi inceletecekse! Eskişehir Valisi hakkındaki inceleme ne oldu?''