iPad Pro’nun satış tarihi açıklandı

Apple’ın çok önceden duyurduğu 12.9 inç boyutundaki yeni iPad Pro’nun çıkış tarihi belli oldu. 2013 yılından beri beklenen yeni ürünü için ayrıca piyasada cihazın talep nabzını ölçecek.

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 13:13
Abone Ol google-news

Tablet PC’lerin kullanım oranlarının artması ile bilgisayar sektöründe ibrenin masaüstü bilgisayar ve notebooklardan bu küçük teknoloji harikalarına döndü. Genel olarak koşuşturma içerisinde bulunan gençler, yoğun iş hayatına sahip işkolikler, kendilerinin veya çocuklarına aldıkları (fazla eşyaya tahammül edemeyen) ev hanımları tarafından tercih edilen tabletler A’dan Z’ye her çevreden insanın tercih ettiği ürünler olarak dikkat çekiyor. Bu kadar geniş kullanım çevresine sahip olan tabletler genel olarak 6-8 inç arası tercih ediliyor. Apple firması ise bu boyutların aksine 12.9 inçlik bir iPad Pro’suyla sektörün nabzını yoklayacak.2013 yılından beri söylenti, dedikodu olarak kalan bu tabletin şimdi ise bir gerçeğe dönüştüğünü söyleyelim. Apple yetkilileri bu yeni tabletin Kasım gibi satışa sunacağını açıkladı.


Bu 12.9 inçlik dev tabletin aslında isminin de tam olarak gerçek ismi olmadığını söyleyelim. Bu tablet iPad Pro veya iPad Plus olarak çıkabilir. Tayvanlı bir mecra olan Digitimes‘ın beyan ettiği bilgilere göre Apple 12.9 inç iPad modelini sınırlı sayıda üreterek kullanıcılarının tepkisini ölçecek Bu tepkiye göre ileri ki dönemlerde üretime ve satışa hız kazandıracak.12.9 inçlik tabletin kullanım alanlarını düşündüğümüzde bu kararın çok doğru olduğunu söylemek gerekir. Taşınabilirlik ve kullanım yönünden bu boyutlardaki tabletler biraz sıkıntı yaratabilir. Bunun ile beraber bu boyutlardaki bir tabletin belirli kısım tarafından da çok tutacağı kesin. Eylül sonlarında satışa başlanması beklenen cihazın tam olarak Kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.


Android Uygulamaları Nasıl Şifrelenir?