iPad'i Türkiye'den almak daha avantajlı

iPad 2'nin Türkiye'ye geliş tarihi ve fiyatları belli oldu.Türkiye fiyatları ABD'den yüksek, Avrupa ile aynı olacak. ABD'den alacaklar SIM yuvası olmasına özellikle dikkat etmeli.

29 Nisan 2011 Cuma, 08:44
Abone Ol google-news

Merakla beklenen iPad 2'nin Türkiye'ye geliş tarihi ve fiyatları belli oldu. Steve Jobs'un son mucizesi Türkiye'de; ABD'den pahalı, Avrupa'yla ise hemen hemen aynı fiyatlardan satılacak. Herkesin merak ettiği konu ise yurtdışından alınacak iPad'lerin Türkiye'de uyumlu çalışıp çalışmadığı.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre yetkililer, yurtdışından gelen iPad'lerde birkaç noktaya dikkat edilmesi halinde hiçbir sorunun yaşanmayacağını belirtiyor. 3G özelliğinin kullanılabilmesi için 37 kuruşa pasaporta IMEI kaydının yapılması lazım. Ayrıca ABD ve İngiltere'den alacakları şarja dikkat edilmeli. Çünkü şarjlar Türkiye ile uyumlu değil. ABD'de Verizon'dan alınanlarda ise Micro SIM yuvası yok.
 

Türkiye bu kez hızlı çıktı

Apple Türkiye distribütörü olan Bilkom'un Satış Direktörü Fikret Ballıkaya ise Türkiye'den satın almanın daha avantajlı olacağını söyledi. Ballıkaya, "Cihaz 27 Mart'ta Avrupa'da satışa çıktı. Bu sefer daha hızlı davranıp 1 ay sonra Türkiye'ye getirdik. Tüketiciler iPad 2'ye 100 lira taksitler ile sahip olabilecek. Taksit seçeneklerinde vade farkı da çoğu yerde uygulanmıyor" dedi.

Ballıkaya ayrıca aynı cihazı Türkiye'den 2 yıl garantili alabileceğini belirterek, "Yurtdışından alınan iPad 2'ler sadece 1 yıl garanti kapsamında olacak. Bunun yanı sıra tüketicilerin satış noktalarında uzman yardımı alabilecek olması onlara ayrı bir avantaj sağlayacak" diye konuştu.


iPAD 2 alacaklar bunlara dikkat edin


Yurtdışından alınan;

- SIM kilidi olmadığından iPhone gibi kırılmasına gerek yok.
- 3G'yi kullanabilmek için pasaporta IMEI kaydı şart.
- Dışarıdan gelenlerin Türkiye'de 1 yıl garantisi bulunuyor
- ABD'de Verizon'dan alınan iPad'de "micro SIM" bulunmuyor.
- ABD ve İngiltere'deki şarjlar uyumlu değil. Ayrıca almak gerekiyor.

Türkiye'den alınan

- Fiyatlar ABD'den daha pahalı, Avrupa ile aynı düzeyde.
- Satış noktalarının çoğunda taksite vade farkı konulmuyor.
- İki yıl Türkiye garantisi Bilkom tarafından sağlanıyor.
- Cihaz alındığında herhangi bir yere kayda gerek yok.
- Türkiye'ye uygun aparatlar kutunun içerisinden çıkıyor.