'Justinyen'den Mostar'a Kardeşlik Köprüsü Projesi'

Bosna Hersek'in Breza Belediye Başkanı Halil Tuzliç ve beraberindekiler, Sakarya'nın Serdivan ilçesini ziyaret etti.Breza Belediye Başkanı Tuzliç"Türkiye ile Balkanlar birlik olursa, sadece kültürel değil, ekonomik ve politik anlamda da bütünlük sağlarsak, işte o zaman biz bize yeteriz ve Avrupa Birliği'ne ihtiyacımız kalmaz" dedi.

16 Aralık 2013 Pazartesi, 16:09
Abone Ol google-news

Bosna Hersek'in Breza Belediye Başkanı Halil Tuzliç ve beraberindekiler, Serdivan ilçesini ziyaret etti.

"Justinyen'den Mostar'a Kardeşlik Köprüsü Projesi" kapsamında, kente gelen Tuzliç ve beraberindeki heyet, belediyenin projeleri arasında yer alan asfalt plenti, Trafik Park, planetaryum ve Zaman Park'ın yanı sıra spor kompleksini ve Serdivan Alışveriş Merkezini gezdi.

Bosna Sancak Derneğini ziyaret eden ve Yazlık Şehit Tamer Dost Parkı'nda Boşnak vatandaşlarla bir araya gelen Tuzliç, 5 günlük misafirlikleri süresince kendilerini evlerinde hissettiklerini söyledi.

Türkiye'nin her zaman kendilerine kardeş eli uzattığını ve Balkanlar'ı hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirten Tuzliç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Balkanlar'da çok sevildiğini ve kendileri için çok önemli bir lider olduğunu anlattı.

"Türkiye'de yaşasaydım sadece Başbakan Erdoğan'ı desteklerdim" diyen Tuzliç, "Türkiye ve Balkanlar'da yaşayan bizler Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm dünyadaki zulümlere ve haksızlıklara karşı dik duruşu karşısında her zaman gurur duyduk. Her koşulda ve her zaman bizim yanımızda olan, bunu her an bize hissettiren Türkiye'ye, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve bizim için önemli bir projeyi hayata geçirmek adına büyük bir adım atan Serdivan Belediye Başkanı Sayın Yusuf Alemdar'a teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Tuzliç, kardeşlik köprüsüyle akrabaların bir araya geleceğini, ortak kültürün gelecek nesillere aktarılacağına dikkati çekerek ,"Bu proje sadece Bosna Hersek değil, tüm Balkanlar'ı bir araya getirecek. Türkiye ile Balkanlar birlik olursa, sadece kültürel değil, ekonomik ve politik anlamda da bütünlük sağlarsak, işte o zaman biz bize yeteriz ve Avrupa Birliği'ne ihtiyacımız kalmaz" ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Alemdar ise amaçlarının kökleri aynı ağaçtan dal çıkaran kültürü tekrar yaşatmak, bir araya getirmek olduğunu söyledi.