"Kadınlar ilgi çekmek için intihar ediyor"

Zonguldak Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Boztepe, "Kadınların biyolojik yapıları biraz daha farklı. Bizim hissettiğimiz ya da bizim araştırmalarımızda kadınlar ilgi çekmek için intihara kalkışıyorlar" dedi.

29 Mart 2011 Salı, 16:37
Abone Ol google-news

Kentte artan intihar olaylarıyla ilgili Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ile işbirliği içinde bir çalışma yaptıklarını belirten Ümit Boztepe, kadın ve erkeklerde intihar vakalarının değişiklik gösterdiğini söyledi.

Boztepe, "İnsanların nasıl bir ruh halinde olduğunu anlayamıyorsunuz. Kendi canına kastedecek kadar bir şeylerden vazgeçmek. Bunu araştırmaya çalıştık. Kadınların biyolojik yapıları biraz daha farklı. Bizim hissettiğimiz ya da bizim araştırmalarımızda kadınlar ilgi çekmek için intihara kalkışıyorlar" dedi.

CNNTürk'ün haberine göre kadınlarda intihar teşebbüslerinden sonra ölüm oranlarının erkeklere göre daha az olduğunu vurgulayan Boztepe, araştırmalarında intihar nedenlerini de ortaya çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Boztepe, "Yaşadıkları coğrafi konumdan mı kaynaklanıyor? Aile içi şiddet mi, kız-erkek ilişkileri mi? Hepimizin kızı var, oğlu var. Gençlerde bu eğilimin ne kadar olduğunu belirlemeye çalışıyoruz. Bu konuda sizlerden de yardım bekliyoruz. Çevrenizde bu şekilde eğilimi olanlarla ilgili her zaman bize ulaşmanızı istiyoruz" diye konuştu.