Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk: Masum insanların da gözaltına alındığını düşünüyoruz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Biz, FETÖ soruşturması kapsamında masum insanların da gözaltına alındığını ve görevlerinden uzaklaştırıldığını düşünüyoruz. Bu yanlışlara vurgu yapmak zorundayız. Adaletin ve hukukun üstünlüğü doğrultusunda bu darbecilerle mücadele edelim" dedi.

26 Kasım 2016 Cumartesi, 13:19
Abone Ol google-newsBartın 20'nci Kitap Fuarı'ndaki söyleşisi için kente gelen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, daha sonra sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Burada konuşan Koncuk, sendika olarak terör örgütleriyle mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Koncuk, "Vatan elden gittiğinde ortada bir şey kalmaz. Bakın Suriye’de yaşayan insanlar bu durumu yaşamıştır" dedi.

Koncuk, darbelerin her zaman karşısında olduklarını, 28 Şubat sürecinde Türkiye Kamu-Sen olarak
Kızılay meydanında insanların yakasına kokart taktıklarına vurgu yaparak şöyle dedi:

"YANLIŞLARA VURGU YAPMAK ZORUNDAYIZ"

"Biz, adalet ve hukuk vurgusu yapıyoruz. Açığa alınan 6 bin eğitim çalışanı bugün görevlerine iade edildi. PKK terör örgütüne yardım ve yataklık eden, onlarla fiilen bağlantısı bulunan birinin kamuda istihdam edilmesine razı değiliz. Bu kişilerin devletin hiçbir kurumunda çalışmaması gerekir. Ama bunu yaparken de sağlam delillere dayandırarak yapmak zorundayız. Biz, FETÖ soruşturması kapsamında masum insanların da gözaltına alındığını ve görevlerinden uzaklaştırıldığını düşünüyoruz. Bu yanlışlara vurgu yapmak zorundayız. Türkiye Kamu-Sen olarak, adaletin ve hukukun üstünlüğü doğrultusunda bu darbecilerle mücadele edelim. FETÖ denilen terör örgütünün darbeyi yapan hangi birimi varsa onlarla mücadele edelim. Aynı şekilde bölücü terör örgütü PKK ile de mücadele edelim. Mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz."