Kar nedeniyle 2 ilde daha yüz yüze eğitime ara verildi

Isparta ve Yozgat'ta kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

16 Şubat 2021 Salı, 07:40
Kar nedeniyle 2 ilde daha yüz yüze eğitime ara verildi
Abone Ol google-news

Tüm yurdu etkisi altına alan kar nedeniyle 2 ilde daha yüz yüze eğitime ara verildi. Balıkesir, Bilecik, Uşak, Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Karabük, Niğde, Bartın ve Kırıkkale'nin ardından Isparta ve Yozgat'ta da yüz yüze eğitime ara verildi.

ISPARTA

Isparta’da dün öğleden sonra başlayan, il merkezi ve ilçelerde etkisini artıran kar yağışının ardından 16 Şubat Salı günü il genelinde okullar tatil edildi. Vali Ömer Seymenoğlu, “Yoğun kar yağışı dolayısıyla Isparta il genelinde (il merkezi ve ilçeler) tüm okullarda 16 Şubat 2021 Salı günü bir gün ara verilmiş olup, eğitim uzaktan devam edecektir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personelimiz 16 Şubat 2021 Salı günü de 1 gün idari izinli sayılacaktır” açıklaması yaptı.

YOZGAT

Yozgat Valiliği de olumsuz hava koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okul ve kurslarda 16 Şubat Salı günü yüz yüze eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği, uzaktan eğitim olarak yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı kaydedildi.


  • İlgili Haberler

  • Eğitime kar engeli: Yüz yüze eğitime bazı il ve ilçelerde ara verildi Eğitime kar engeli: Yüz yüze eğitime bazı il ve ilçelerde ara verildi