Karabulut ailesi 2 milyon lira tazminat istedi

Etiler'de bir çöp konteynerinde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un anne, baba ve kardeşi tarafından cinayet sanığı Cem Garipoğlu'nun ailesi aleyhine açılan toplam 2 milyon liralık tazminat davasının görülmesine devam edildi.

12 Nisan 2011 Salı, 14:22
Abone Ol google-news

Küçükçekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, davacı vekili Mesut Merdivan katıldı.

Duruşmada, Süreyya ve Nagihan Karabulut ile oğlu Enver Karabulut'un sosyal ve ekonomik durumunu içeren yazının geldiğini belirten mahkeme hakimi, Cem Garipoğlu'nun sosyal ve ekonomik durumunu gösteren belgenin ise henüz gelmediğini bildirdi.

Hakim, söz konusu belgenin tekrar istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 


Dava dilekçesi

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, cinayetin ardından baba Süreyya Karabulut'un işinden ayrıldığı, anne Nagihan Karabulut'un hastalığının bu olaydan sonra yaşadığı acıyla daha da ilerlediği ve kardeş Enver Karabulut'un eğitiminde sorunlar yaşandığı öne sürülüyor.    

Ailenin, geliriyle dava sürecinin takip edilmesinin mümkün olmadığı da belirtilerek, dava giderlerinden muaf tutulması gerektiği talep edilen dilekçede, Garipoğlu ailesinin, menkul ve gayrimenkullerine ihtiyati tedbir konulması ve mal varlığının tespit edilmesi isteniyor. Dilekçede, anne ve baba için 800'er bin lira, kardeş Enver Karabulut için de 400 bin lira maddi ve manevi tazminatın alınarak aileye verilmesi talep ediliyor.