"Kazanmak için sahaya çıkacağız"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Trabzonspor maçına kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

29 Eylül 2011 Perşembe, 13:05
Abone Ol google-news

Skibbe, Eskişehirspor tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, şampiyonluk iddiası olan bir takım ile oynayacakları maçın kendileri için önemli olduğunu belirterek, Galatasaray mağlubiyetinin ardından Trazonspor maçına mutlak galibiyet parolası ile çıkacaklarını kaydetti.

Trabzonspor'un geçen yıl olduğu gibi bu yıl da performansının yüksek olduğunu ifade eden Skibbe, şöyle konuştu:

''İstanbul'daki 3 büyüklerin yanında ligde ve Avrupa'da iddiası olan bir Trabzonspor var. İki takım arasındaki tarihçeyi bilmiyorum ancak şunu çok iyi biliyorum bu maçta seyirciler performansı yüksek, seyri zevkli bir maç izleyecek. Güzel ve heyecanlı bir maçın olacağını düşünüyorum. Bu maçı kazanmak adına elimizden gelen tüm çabayı gösterip yolumuza devam edeceğiz.''

Trabzonspor maçının ardından 15 günlük bir aranın bulunduğunu da değinen Skibbe, yoğun bir lig geçirdiklerini, Trabzon maçının ardından takıma iki gün izin vermeyi düşündüklerini bunun yanı sıra, teknik heyet olarak oynanan lig maçlarının teknik analizini yapacaklarını, bu analiz sonucunda ihtiyaçlar ve nerede eksiklerin olduğunun tespit edileceğini bildirdi.

Alman teknik adam, Türkiye'nin 7 Ekim'de Almanya ile Euro 2012 grup eleme maçı yapacağını da değinerek, şunları söyledi:

''Çok enteresan bir maç olacak. Almanya gruptan çıkmayı garantiledi, Türkiye'nin gruptan çıkması için 4 puan alması gerekiyor. Futbol şöleni olacağını düşünüyorum. Güzel bir futbol izleyeceğiz. Maçın sonucunu tahmin etmek zor. Hak eden kazansın.''