Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın hakaretlerine yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hakaretlerine yanıt verdi. Kendisine 16 şehidin hakkını sorduğu için hakaret edildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım" dedi.

17 Şubat 2021 Çarşamba, 16:12
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın hakaretlerine yanıt
Abone Ol google-news

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara'da gerçekleştirdiği kongrede kendisine, "Terbiyesiz herif. Sana bakanlarımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye... Sen bunlara layık değilsin" şeklinde hakaret eden Erdoğan'a yanıt verdi.

Erdoğan'ın sorulan sorulara cevap vermek yerine hakaret ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım" dedi.Sosyal medyadan bir video paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, şu mesajları verdi:

Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip, 'terbiyesiz' bile diyor. Ne için söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Ve kendisine 5 soru sordum. Şehit aileleri adına sordum, milletimiz adına sordum. 5 soruya yanıt ver dedim, en azından toplum neyin olup olmadığını öğrensin diye. Ama sen bütün bunları bırakıyorsun, bana hakaret ediyorsun. Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? İşin reklamına kaçıyorsun. Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım. "

KILIÇDAROĞLU'NUN ERDOĞAN'A YÖNELTTİĞİ SORULAR