Kerry'nin yardımcısı Blinken, Türkiye'ye geliyor

ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin yardımcısı Blinken, 22-23 Mart tarihlerinde Türkiye ile ABD arasında bölgesel güvenlik konularında yapılacak çalışma grubu toplantıları için Türkiye'ye geliyor.

21 Mart 2016 Pazartesi, 23:18
Abone Ol google-news

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin yardımcısı Antony Blinken, Türkiye ile ABD arasında 22-23 Mart’ta bölgesel güvenlik konularına ilişkin yapılacak çalışma grubu toplantıları için Türkiye’ye gelecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Blinken’ın, bölgesel güvenlik konularına ilişkin Ankara ile Washington arasında bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek çalışma grubu toplantılarında ABD tarafını temsil edeceği belirtildi. 22-23 Mart tarihlerinde yapılacak toplantılarda, diplomatik, savunma ve istihbarat kurumlarının temsilcilerinin, Türkiye ile ABD arasında, özellikle 'Suriye krizi ve IŞİD'in yenilgiye uğratılmasına yönelik çabaların da aralarında bulunduğu güvenlik ve terörle mücadele meseleleri'ni ele alınacağı ifade edildi. Açıklamada, Blinken’ın ikili ve bölgesel konularda Türk yetkililerle görüşmeler yapacağı kaydedildi.